Nazwa produktu:

O CO CHODZI 1? ROZUMIENIE IDIOMÓW I PRZENOŚNI

Cena:

55,00 

Na stanie

AI256

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

O CO CHODZI 1? Rozumienie Idiomów I Przenośni

to ćwiczenia dla dzieci z zespołem Aspergera oraz tych, które mają trudności w rozumieniu znaczeń abstrakcyjnych, idiomów i powiedzeń metaforycznych. Pomoc sprawdzi się także w pracy z dziećmi niesłyszącymi, dwujęzycznymi, z afazją, autyzmem oraz dysleksją.

Ćwiczenia zostały opracowane tak, by ułatwić dziecku rozumienie wieloznaczności. Z każdym powiedzeniem dziecko zapoznaje się według określonego schematu:

  • czyta opowiadanie,
  • analizuje ilustrację sytuacyjną,
  • wykonuje ćwiczenia wspomagające rozumienie wieloznaczności.

Taki schemat jest efektywnym sposobem na dekodowanie znaczenia idiomu w kontekście. Dziecko, wykonując ćwiczenia, odwołuje się do doświadczeń bohaterów oraz do sytuacji ze swojego życia. W ten sposób stopniowo zaczyna rozumieć znaczenie idiomów i przenośni.

O CO CHODZI? to sprawdzone narzędzie dla logopedów, terapeutów, nauczycieli szkół specjalnych i powszechnych, a także rodziców i opiekunów.

Autorki: Ewa Bielenda-Mazur, Zdzisława Orłowska-Popek

Format: A4

Ilość stron: 72

Zestaw ćwiczeń oferowany jest przez doceniane znane polskie wydawnictwo WIR specjalizujące się w różnych artykułach logopedycznych. W naszym serwisie prezentujemy prawie 200 pozycji przeznaczonych zarówno dla dziecięcych terapeutów jak również opiekunów osób dorosłych ze schorzeniami różnego typu: demencja, zespół Aspergera czy mniej znany zespół Cockayne’a. Firma WIR oferuje także przydatną literaturę stworzoną dla nauczycieli oraz psychologów. Znakomite pomoce z katalogu w/w marki można znaleźć w sklepie Juniora w rozmaitych działach, między innymi: ćwiczenia lewopółkulowe, programowanie języka – czasowniki, grafomotoryka, poprawna wymowa, matematyka dla dzieci oraz pomoce dydaktyczne przedszkole. Profesjonalni terapeuci z wydawnictwa WIR cyklicznie organizują również najrozmaitsze szkolenia i warsztaty dedykowane tematyce zaburzeń rozwoju. Materiały edukacyjne tej marki dobrze sprawdzają się w różnych obszarach pracy w terapii Metodą Krakowską®. Do popularnych produktów tej marki należą między innymi: Czytanie ze zrozumieniem, Mój język polski, Zwierz się zwierza, Trudne sytuacje społeczne oraz Mój kalendarz.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

O CO CHODZI 1? ROZUMIENIE IDIOMÓW I PRZENOŚNI - 20902

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
Aktualności

Wakacje!

Od 7 do 11 sierpnia mamy urlop.

Zamówienia złożone do
godz. 10.00 4 sierpnia
wysyłamy normalnie, a późniejsze
po 11 sierpnia
.

* W tym okresie można składać zamówienia. Informacja dotyczy czasu wysyłki.

O CO CHODZI 1? ROZUMIENIE IDIOMÓW I PRZENOŚNI - 34740
UDOSTĘPNIJ KOSZYK