Nazwa produktu:

EMOCJE I RELACJE SPOŁECZNE-STYMULACJA

Cena:

71,57 

Na stanie

AC021

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Emocje i Relacje Społeczne – Stymulacja

to zbiór obrazków sytuacyjnych, dzięki którym terapeuci mogą ćwiczyć umiejętność rozumienia i nazywania emocji i norm społecznych zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Postaci na rysunkach przedstawione są z pominięciem rysów twarzy, aby wyeliminować schematyczne rozpoznawanie emocji poprzez patrzenie na układ ust. Pozwala to na odczytywanie emocji z kontekstu, konsytuacji, postawy ciała, wykonywanego ruchu. Umożliwia też różnorodnąinterpretację znaczenia w zależności od nadanej ilustracji treści (rysunki nie zawsze przedstawiają emocje skrajne jak strach czy radość, dzięki czemu pozwalają na rozmowę o takich emocjach/uczuciach jak tęsknota, duma, zazdrość itp.)

Wykorzystując obrazki, można ćwiczyć:

– narrację,

– nazywanie emocji i podawanie ich przyczyn,

– różnicowanie emocji w zależności od zmian treści narracji,

– przyjmowanie perspektywy myślowej bohaterów poprzez nazywanie ich emocji oraz wymyślanie słów, które mogą w danej sytuacji wypowiedzieć,

– rysowanie wyrazu twarzy bohaterów w zależności od nadanego znaczenia,

– rozumienie zależności emocji od zdarzeń/sytuacji/słów,

– kategoryzację emocji.


Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej
Ilość stron: 32 karty

„Emocje i relacje społeczne – stymulacja” to produkt wydawany przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie artykuły oferowane przez Centrum Diagnostyczne stanowią fundamentalną część posiadanego przez nas asortymentu, gdyż naszym celem od samego początku jest zapewnianie komplementarnego wyposażenia niezbędnego do pracy wg Metod Krakowskiej®. Jeśli mają Państwo problem ze znalezieniem potrzebnych materiałów, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Metoda Krakowska® w ostatnich latach jest z sukcesami wdrażana w terapii dzieci z objawami zespołu Aspergera, zespołu downa czy alalii. Przede wszystkim opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® prof. Cieszyńskiej. Całemu procesowi terapeutycznemu towarzyszy sporo innych ćwiczeń funkcji poznawczych z zakresu różnych sfer. Materiały dydaktyczne dostarczane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej zamieściliśmy w naszym sklepie między innymi w kategoriach: logiczne myślenie, emocje i relacje społeczne, historyjki obrazkowe, nauka czytania oraz nauka zabawy. Centrum diagnostyczne Metody Krakowskiej® regularnie organizuje również przeróżne kursy i szkolenia uwzględniające potrzeby rodziców oraz terapeutów.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

EMOCJE I RELACJE SPOŁECZNE-STYMULACJA - 20902

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
Aktualności

Wakacje!

Od 7 do 11 sierpnia mamy urlop.

Zamówienia złożone do
godz. 10.00 4 sierpnia
wysyłamy normalnie, a późniejsze
po 11 sierpnia
.

* W tym okresie można składać zamówienia. Informacja dotyczy czasu wysyłki.

EMOCJE I RELACJE SPOŁECZNE-STYMULACJA - 34740
UDOSTĘPNIJ KOSZYK