Nazwa produktu:

Wchodzę W Dorosłość. Karty Pracy

Cena:

59,00 

Na stanie

HA324

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Wchodzę W Dorosłość. Karty Pracy

Karty pracy są przeznaczone dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz tych mających trudności z osiąganiem podstawowych celów eduka­cyjnych.

Stanowią część pakietu „Wchodzę w dorosłość” – zestawu przygotowanego dla szkół specjalnych przysposabiających do pracy. Pracując z kartami pracy, uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę, niezbędną przed rozpoczęciem samodzielnego życia. Wśród różnorodnych materiałów znajdują się m.in.:

 • plakat – wizualna podpowiedź, jak zaplanować domowy budżet na cały rok
 • planery dzienny i tygodniowy – pomoc przy treningu samoobsługi i dbania o gospodarstwo domowe
 • planery świąteczne – tabele ułatwiające przygotowanie zakupów na Boże Narodzenie i Wielkanoc
 • naklejki i wypychanki – atrakcyjne dodatki, dzięki którym nauka nie zmieni się w przykrą konieczność
  karty pracy – dostosowane do potrzeb szkół przysposabiających do pracy.

Treści – praktyczne, dostosowane do wyzwań codzienności i przedstawione w zrozumiały sposób – odpowiadają na realne potrzeby młodych ludzi przygotowujących się do samodzielnego życia. Materiał, uwzględniający specyfikę edukacji w szkołach przysposabiających do pracy, zawiera różnorodne zagadnienia związane m.in. z:

 • prowadzeniem gospodarstwa domowego (środki czystości, rośliny doniczkowe, prace domowe)
 • podstawami zarządzania pieniędzmi (zakładanie konta, formy płatności)
 • funkcjonowaniem w życiu społecznym (adresowanie koperty, realizowanie recepty).

Uzupełnieniem kart pracy jest podręcznik. Publikacja może być też wykorzystana podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych.

W publikacji znajdują się:

 • 85 kart A4 w bloku,
 • 5 kart z naklejkami,
 • karta z wypychanką,
 • karta z wydrapywanką,
 • karta A2 (PLAKAT),
 • 5 kart A4
 • płyta CD

O autorkach:

KURJATA HANNA – absolwentka oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 20 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi, uczy biologii i przyrody. Pasjonuje się naturą i podróżami po krajach azjatyckich.

RABANT ELŻBIETA – absolwentka edukacji i rewalidacji upośledzonych umysłowo oraz resocjalizacji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i nauczania matematyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną oraz różnymi dysfunkcjami. Praca z uczniami jest jej ogromną pasją, którą realizuje podczas zajęć w szkole przysposabiającej do pracy.

Produkt Wchodzę w dorosłość. Karty pracy został opracowany przez wydawnictwo Harmonia. 
W naszym sklepie online skompletowaliśmy wiele przeróżnych pomocy logopedycznych GW Harmonia. Produkty te są dedykowane każdemu, kto na co dzień jest zaangażowany we wspomaganie rozwoju najmłodszych. 

Marka Harmonia działa na rynku wydawniczym już 30 lat. Grupa Wydawnicza Harmonia to także ważne wydawnictwo naukowe oferujące liczne wyczerpujące temat opracowania dotyczące pracy pedagogicznej z niepełnosprawnymi dziećmi opracowane przez światowej sławy specjalistów takich jak Carol Gray, Kate Wilde czy Elana Newman. Oferta firmy obejmuje także książki wielu polskich autorów takich jak: Anna Lubner-Piskorska, Alicja Małasiewicz, Romana Sprawka, Bogumiła Toczyńska oraz Sławomir Wrzesiński. Jeżeli szukasz informacji z zakresu nowoczesnych trendów w edukacji dziecięcej, warto poszukać wiedzy w publikacjach wydawnictwa Harmonia. Asortyment tego wydawnictwa znajdziesz w sklepie internetowym Juniora między innymi w kategoriach: ćwiczenia lewopółkulowe, , wydawnictwo Harmonia, percepcja oraz ćwiczenia pamięci.

Co bardzo istotne, oferujemy przede wszystkim kompleksowe pomoce edukacyjne wykorzystywane w terapii Metodą Krakowską. W razie problemów w skompletowaniu niezbędnych produktów zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Wchodzę W Dorosłość. Karty Pracy - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK