Promocja!

Nazwa produktu:

DIEGO CZUJE ZA MOCNO

Cena:

26,00 

Na stanie

AT251

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Diego czuje za mocno

Regulacja emocji jest ważna. Ale może być trudna, kiedy myślimy o sobie źle i nie rozumiemy tego, co tak naprawdę się dzieje w naszym mózgu i umyśle. A dzieje się dużo! Wszystko za sprawą orzeszka, który znalazł dla siebie miejsce w każdej małej i dużej głowie.

Ta wspaniała pomoc została stworzona z myślą o dzieciach, które czują emocje całym sobą: stresują się, martwią, wpadają w złość albo paraliżujące poczucie winy czy smutku. Rekomendujemy ją również dzieciom, które obawiają się wizyty u lekarza czy psychologa albo po prostu ciekawskim, którzy chcą poznać podstawy neurobiologii emocji. Warto bowiem wiedzieć, że kiedy czujemy się zagrożeni, zestresowani albo przytłoczeni emocjami, nasz mózg przełącza się w jeden z trzech trybów alarmowych: walka, ucieczka, zamrożenie. Niektórzy ludzie miewają napady złości, inni kłamią i zamykają się w sobie albo odczuwają silny lęk z objawami psychosomatycznymi. To nie zła wola ani świadome postępowanie. Biologicznie dowiedziono, że kiedy jesteśmy w stresie, nasz umysł doświadcza stanu, który można porównać do powodzi…

Na przykład Diego nie radzi sobie z emocjami, zwłaszcza ze stresem i złością. Przez to myśli o sobie źle i wpędza się w poczucie winy. Rodzice wysyłają go do psychologa. Doktor B. opowiada mu o Czerwonych Rycerzach i zestresowanym orzeszku w jego mózgu. Za pomocą metafory tłumaczy mu neurobiologiczne procesy i niewidzialną powódź, która rozlewa się w jego umyśle. Dzięki temu Diego przestaje wierzyć w to, że jest złym dzieckiem. Wystarczy, że nauczy się kilku metod uspokajania zestresowanego orzeszka i zostanie dowódcą Czerwonych Rycerzy. Wtedy zacznie podejmować lepsze decyzje.

Do książki dołączone są cyfrowe karty pracy i odpoczynku, które uczą regulacji emocji. Książki Allison Edwards nie tylko edukują, przede wszystkim zaszczepiają w dziecku wiarę w siebie i miłość do siebie. „Diego czuje za mocno” jest bajką popularnonaukową i materiałem profilaktycznym opartym na książce dla dorosłych „Trafiony, zatopiony. Jak pomóc dziecku przejść przez powódź emocji”.

Allison Edwards jest psycholożką, licencjonowaną terapeutką specjalizującą się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, praktykiem Therapy Play. Ukończyła Vanderbilt University, gdzie obecnie prowadzi zajęcia dla przyszłych terapeutów. Przez dwadzieścia lat zdobywała doświadczenie jako nauczycielka i pedagog w szkołach publicznych. Prowadzi szkolenia dla rodziców oraz pedagogów, wśród jej szczególnych zainteresowań znajdują się zagadnienia lęku, zaburzeń emocjonalnych, samooceny oraz pracy z dziećmi szczególnie uzdolnionymi.

32 strony

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

DIEGO CZUJE ZA MOCNO - 20902

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
Aktualności

Wakacje!

Od 7 do 11 sierpnia mamy urlop.

Zamówienia złożone do
godz. 10.00 4 sierpnia
wysyłamy normalnie, a późniejsze
po 11 sierpnia
.

* W tym okresie można składać zamówienia. Informacja dotyczy czasu wysyłki.

DIEGO CZUJE ZA MOCNO - 34740
UDOSTĘPNIJ KOSZYK