Nazwa produktu:

Myślę, Czytam, Rysuję-Zeszyt 1 (3 Lalek)

Cena:

29,00 

Na stanie

AA079

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Myślę Czytam, Rysuję-Zeszyt 1 ( 3 Lalek )

Rozwojowy profil terapii to seria, która powstała na bazie wieloletnich doświadczeń terapeutów w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami oraz wiedzy na temat rozwoju dziecka zdrowego.

Zadania zawarte w książkach „Myślę, czytam, rysuję” są usystematyzowane zgodnie z pojawiającymi się umiejętnościami oczekiwanymi w rozwoju dziecka. Obejmują obszary podstawowych funkcji poznawczych, które można było przedstawić w formie podręcznika. Każda z książek, może być wykorzystana w pracy z grupą przedszkolną. Może stać się podręcznikiem wspomagającym pracę terapeuty.

Dorosły znajdzie tu ćwiczenia, które umożliwią mu dokonanie oceny umiejętności rozwojowych dziecka. Pozwolą oddziaływać na wszystkie sfery poznawcze, utrwalić osiągnięte sprawności, stymulować pojawienie się kolejnych kamieni milowych.

Książeczki „Myślę, czytam, rysuję” przeznaczone są dla:

– dzieci zdrowych, którym dorośli chcą towarzyszyć w ich rozwoju,
– dzieci z zaburzeniami, którym dorośli chcą pomóc zniwelować skutki nieprawidłowości
w rozwoju.

Książki „Myślę, czytam, rysuję” to bogaty zbiór zadań napisany zgodnie z etapami rozwoju funkcji poznawczych dziecka.

Ćwiczenia są tak skonstruowane, by dziecko mogło opanować umiejętności na kolejnych poziomach. Dorosły wybiera poziom podstawowy, od którego rozpocznie pracę z dzieckiem.

Pracując z książką należy kierować się chronologią względną (wiekiem rozwojowym), wspierając sfery najbliższego rozwoju dziecka. Podział na trzy poziomy wiekowe jest umowny. Na podstawie ćwiczeń zawartych w książeczkach dorosły dokonuje wyboru poziomu podstawowego (książki), od którego rozpocznie pracę, ustali zakres oddziaływań. W ten sposób dążyć będzie do opanowania przez dziecko sprawności na kolejnych poziomach. Może to oznaczać, że zadania zawarte w książeczce dla czterolatka realizować będzie dziecko trzyletnie, a w książeczce dla pięciolatka dziecko czteroletnie.

Ogólnej orientacji dotyczącej przebiegu rozwoju dziecka może dokonać zapoznając się z sylwetką dziecka.

Zeszyt: oprawa miękka, format A4

Środek: 138 stron czarno-białych z perforacją (do wyrywania)

Autor: Agnieszka Bala

Wydanie I

Kraków 2013

ISBN 978-83-61022–29-9

Oferowany produkt Zeszyt ćwiczeń 1 – Myślę, czytam, rysuję pochodzi z oferty wydawnictwa Arson. Firma ta dostarcza setki produktów ułatwiających pracę logopedyczną z dziećmi w różnym wieku. W naszym sklepie pomagamy w zamówieniu kompleksowych materiałów edukacyjnych pomocnych w terapii Metodą Krakowską®, duża część z nich pochodzi właśnie z kolekcji Arson.

Kolekcja marki Arson zawiera między innymi: pomoce edukacyjne, ćwiczenia słuchowe, a także specjalistyczne publikacje. Chociaż w sklepie Juniora skupiamy się przede wszystkim na zapewnieniu materiałów przydatnych w terapiach dzieci z zaburzeniami rozwoju, to dużo proponowanych produktów fantastycznie sprawdza się jako pomoce edukacyjne dla prawidłowo rozwijających się dzieci. Artykuły marki Arson opublikowaliśmy w naszym serwisie między innymi w kategoriach: grafomotoryka, nauka czytania, matematyka dla dzieci, logiczne myślenie oraz ćwiczenia pamięci. Jeśli nasuwają się Państwu jakieś wątpliwości odnośnie produktu Zeszyt ćwiczeń 1 – Myślę, czytam, rysuję? Gorąco zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Myślę, Czytam, Rysuję-Zeszyt 1 (3 Lalek) - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK