Nazwa produktu:

Grupowy Trening Umiejętności Społecznych Dla Dzieci I Młodzieży Z Zespołem Aspergera

Cena:

59,50 

Na stanie

HA415

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Grupowy trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera. Program krok po kroku

Grupowy trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera stanowi gotowy program nauczania, przeznaczony dla psychologów, nauczycieli i pozostałych specjalistów prowadzących tego typu terapię.

Oparty na ustaleniach naukowych materiał stanowi wprowadzenie do zagadnienia zespołu Aspergera i problematyki umiejętności społecznych, w tym kwestii diagnostyki i oceny, znaczenia dobrych umiejętności społecznych oraz podejść terapeutycznych. Główna część publikacji jest przygotowana do powielania i składa się z opisu 10 sesji podstawowych oraz 13 sesji uzupełniających, które obejmują takie tematy, jak powitania, emocje, wyraz twarzy i umiejętności konwersacyjne. W każdej sesji przedstawiono określone cele i rezultaty, wyjaśnienie ich znaczenia, szczegółowe instrukcje krok po kroku przeznaczone dla osób prowadzących grupę oraz ulotki dla rodziców i nauczycieli.

Kompletny i praktyczny program treningu umiejętności społecznych stanowi przydatny materiał dla psychologów, nauczycieli, rodziców oraz pozostałych specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą z zespołem Aspergera.

Doktor Kim Kiker Painter specjalizuje się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Ma duże doświadczenie zawodowe w obszarze terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Na jej zainteresowania w tej dziedzinie znaczny wpływ ma brat, u którego zdiagnozowano autyzm. Obecnie kontynuuje praktykę kliniczną, pracując z dziećmi i młodzieżą w centrum usług psychologicznych Silber Psychological Services w Północnej Karolinie (USA).

196 stron A4

Autor: Painter Kim Kiker

Grupowy Trening Umiejętności Społecznych Dla Dzieci I Młodzieży Z Zespołem Aspergera - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK