Czytanie Ze Zrozumieniem Ćwiczenia Klasa 4

Cena:

62,00 

Na stanie

AI224

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Czytanie Ze Zrozumieniem Ćwiczenia Klasa 4

Kiedy uczymy dzieci czytać dobrze jest, aby dzieci czytały zawsze na głos ponieważ ma to ogromny wpływ na kontrolę słuchową, czytanie po cichu pozwala na przyswajanie sobie tekstu wyłącznie przez analizator wzrokowy. Uczniowie klas 4 potrafią już płynnie czytać ze zrozumieniem, jednak potrzebują uwagi rodzicielskiej
Zalecane ćwiczenie w celu sprawdzenia umiejętności ucznia w klasie 4:
Sprawdzenie co dziecko zapamiętało z przeczytanego tekstu- ćwiczenie to wykonuje się za pośrednictwem pytań: na przykład kto jest głównym bohaterem, jakimi cechami odznacza się bohater? jaka jest tematyka tekstu? -to tylko jedne z pytań, które można poruszyć. Jeśli dziecko prawidłowo odpowiada, to znaczy że tekst jest dla niego logiczny, co jest jednym z głównych czynników umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Test może również bardzo dobrze wpływać na pamięć i koncentrację.
Ćwiczenia które są w zeszycie czytania ze zrozumieniem dla klas 4 są dostosowane do wieku i możliwości ucznia, tematyką tekstów są opowieści na łamach codziennego życia, co sprzyja rozwijaniu wyobraźni jak również zagadnienia są bliskie dziecku, ponieważ sam w nich uczestniczy lub jest ich obserwatorem.

Zestaw zawiera 11 testów sprawdzających umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o fragmenty utworów literackich, wybrane z wykazu lektur obowiązkowych nowej podstawy programowej języka polskiego z 2017 roku – klasa IV.

Praca z zestawem ma na celu kształtowanie i rozwijanie zdolności rozumienia tekstu oraz doskonalenie umiejętności koncentracji, które są konieczne na każdym etapie edukacyjnym.

Testy posiadają oddzielne karty z odpowiedziami i punktacją, co umożliwia wykorzystanie ćwiczeń zarówno podczas zajęć w szkole, jak i w trakcie indywidualnej pracy ucznia w domu.

Grażyna Małgorzata Nowak – polonistka z pasją, egzaminator OKE, nauczyciel dyplomowany z ponad dwudziestoletnim stażem. “Czytanie ze zrozumieniem” jest efektem jej wieloletnich doświadczeń dydaktycznych i chęci stworzenia aktualnej (opartej na najnowszej podstawie programowej), przydatnej pomocy dla uczniów i nauczycieli zreformowanej szkoły podstawowej.

Autor: Grażyna Małgorzata Nowak

ISBN: 978-83-65423-95-5
Liczba stron: 66
Format: A4

Znana seria Czytanie ze zrozumieniem została opracowana przez wieloletnie polskie wydawnictwo WIR specjalizujące się w różnych pomocach dydaktycznych. W naszym sklepie internetowym oferujemy prawie 200 produktów przeznaczonych zarówno dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwoju jak również opiekunów osób dorosłych ze schorzeniami typu: demencja, zespoły otępienne czy choroba Refsuma. Wydawnictwo WIR zapewnia także naukową literaturę tworzoną dla nauczycieli oraz różnych terapeutów. Artykuły z oferty w/w wydawnictwa umieściliśmy w sklepie Juniora w wielu kategoriach, między innymi: historyjki obrazkowe, nauka czytania – proste teksty, grafomotoryka, logiczne myślenie – analogie, percepcja oraz dyslekcja. Eksperci z wydawnictwa WIR od wielu lat organizują także rozmaite webinary poświęcone zagadnieniom z obszaru nieprawidłowości rozwojowych. Akcesoria dydaktyczne WIR wspaniale sprawdzają się na wielu etapach pracy dydaktycznej Metodą Krakowską®. Do sprawdzonych produktów tej marki należą między innymi: Kocham szkołę!, Moje pierwsze słowa, Dysklekcja, Moje układanki oraz Moje pierwsze zdania.

Czytanie Ze Zrozumieniem Ćwiczenia Klasa 4 - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK