6-Elementowe Historyjki Obrazkowe

Cena:

44,00 

Na stanie

HA004

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

6-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE

to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 6 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.

Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt – duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków.

Historyjki przede wszystkim uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby ułożyć obrazki w poprawnej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne, czy podobne. Uczy się więc spostrzegawczości. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co przedstawia dany obrazek lub co wydarzyło się w całej historyjce, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię.

Część historyjek dodatkowo ułatwi dziecku poznanie pewnych procesów mających miejsce w przyrodzie (np. jak z cebulki powstaje roślina) i nauczy zachowania w wyjątkowych sytuacjach (np. dokarmiania ptaków zimą, pomocy osobom niepełnosprawnym). Pomoże również poznać niektóre zawody (np. stomatologa, rybaka) i procesy powstawania przedmiotów (np. stołu, płyty CD).

Pomoc 6– elementowe historyjki obrazkowe, można wykorzystać do ćwiczeń analizy i syntezy wzrokowej, kiedy dziecko układa obrazek, który znajduje się po drugiej stronie planszy. W teczce A4 znajdą Państwo:
– zeszyt A5 – 8 stron
– 21 kolorowych plansz
– plastikowe kieszonki

Dzięki historyjkom dziecko pozna wybrane procesy mające miejsce w przyrodzie ( np. etapy rozwoju żaby lub motyla ) i nauczy się zachowania w wyjątkowych sytuacjach ( np. ustępowania miejsca osobom starszym ). Pozna również niektóre zawody ( np. strażaka ) i dowie się, skąd biorą się pewne produkty spożywcze
( np. mleko, miód itp. )

Dodatkowe zabawy z wykorzystaniem obrazków ( gdy bawi się jedno dziecko )

1. Dziecko opisuje ilustrację, która znajduje się na odwrocie ułożonej historyjki.
2. Dorosły układa kartoniki obrazkami do dołu. Dziecko układa dużą ilustrację, odwraca ją i opowiada powstałą historyjkę.
3. Dziecko wymyśla opowiadanie, którego bohaterem jest postać z dużej ilustracji.
4. Dorosły rozkłada przed dzieckiem obrazki z trzech lub czterech historyjek. Dziecko segreguje je, kierując się kolorowymi symbolami znajdującymi się w
prawym górnym rogu.
5. Z ułożonej historyjki dorosły zabiera jeden kartonik. Prosi dziecko, aby namalowało brakujący obrazek.

Dodatkowe zabawy z wykorzystaniem obrazków ( gdy bawi się więcej dzieci )

1. Każde dziecko robi ilustrację do jednego z obrazków. Może do tego użyć różnych materiałów plastycznych. Potem dorosły wiesza prace na tablicy, oczywiście
w odpowiedniej kolejności.
2. Każde dziecko otrzymuje jeden obrazek i mówi, co się na nim znajduje. Dorosły opowiada historyjkę, a dzieci patrzą na swoje rysunki, ustawiają się w
odpowiedniej kolejności. Mogą też kolejno podchodzić do tablicy i przypinać do niej magnesami swoje obrazki.

Produkt 6-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE został opracowany przez wydawnictwo Harmonia.
W naszym sklepie internetowym udostępniamy mnóstwo materiałów dydaktycznych GW Harmonia. Pomoce te są przeznaczone dla każdego, kto jest aktywnie zaangażowany we wspomaganie rozwoju dzieci.

Marka działa na rynku wydawniczym już niemal trzy dekady. Grupa Wydawnicza Harmonia to także znane wydawnictwo naukowe publikujące liczne monografie dotyczące pracy pedagogicznej z niepełnosprawnymi dziećmi opracowane przez znanych specjalistów takich jak Tony Attwood, Barbara Sher czy Shannon Green. Oferta firmy obejmuje także książki wielu polskich autorów takich jak: Anna Lubner-Piskorska, Magdalena Hinz, Ewa Jakacka, Agnieszka Borowska-Kociemba oraz Grażyna Wasilewicz. Jeżeli szukasz solidnych informacji z zakresu aktualnych trendów w edukacji najmłodszych, warto poszukać wiedzy w książkach wydawnictwa Harmonia. Asortyment tego wydawnictwa znajdziesz w sklepie internetowym Juniora.pl między innymi w kategoriach: pomoce edukacyjne – szkoła, , wydawnictwo Harmonia, grafomotoryka oraz ćwiczenia pamięci.

W naszym sklepie znajdziesz kompleksowe materiały dydaktyczne niezbędne w terapii Metodą Krakowską. W razie trudności w skompletowaniu niezbędnych pomocy zachęcamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami.

6-Elementowe Historyjki Obrazkowe - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK