Nazwa produktu:

4-Elementowe Historyjki Obrazkowe

Cena:

44,00 

Na stanie

HA003

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

4-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE

to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 4 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.

Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt – duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków.

Historyjki przede wszystkim uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby ułożyć obrazki w poprawnej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne, czy podobne. Uczy się więc spostrzegawczości. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co przedstawia dany obrazek lub co wydarzyło się w całej historyjce, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię.

Dodatkowo dzięki historyjkom dziecko pozna wybrane procesy mające miejsce w przyrodzie (np. rozmnażanie ptaków lub kotów) i nauczy się zachowania w wyjątkowych sytuacjach (np. dokarmiania zwierząt leśnych zimą). Pozna również niektóre zawody (np. krawcowej) i dowie się, jak powstają wybrane przedmioty (np. wełniany sweterek, sukienka).

Pomoc 4- elementowe historyjki obrazkowe, można wykorzystać do ćwiczeń analizy i syntezy wzrokowej, kiedy dziecko układa obrazek, który znajduje się po drugiej stronie planszy. W teczce A4 znajdą Państwo:
– zeszyt A5 – 8 stron
– 21 kolorowych plansz
– plastikowe kieszonki

Podczas zabawy dziecku powinien towarzyszyć dorosły. Jego zadaniem jest przede wszystkim sprawdzanie poprawności układania obrazków.
Nie powinien on być jednak tylko cichym towarzyszem. Powinien zachęcać dziecko do mówienia, opowiadania o tym, co przedstawiają rysunki, co się na nich
dzieje, wyjaśniania, dlaczego wybiera właśnie ten obrazek. Jeśli maluch nie radzi sobie z samodzielnym układaniem, dorosły powinien mu pomóc.
Pomoc ta jednak nie może się sprowadzać do wyręczania dziecka. Powinna polegać na zadawaniu pytań pomocniczych ( ogólnych,np. ,, Co teraz zrobi dziewczynka?”, lub bardziej szczegółowych , np: ,,Co będzie robić ta rodzinka, gdy wejdzie do lasu?”), zwracaniu uwagi na szczegóły (np: ,, Popatrz na spodenki
tej dziewczynki. Na którym obrazku są czyste, a na którym brudne, bo dziewczynka wbiegła w błoto?”, ,, Zwróć uwagę na którym obrazku kaczuszki są większe?”),
przypominaniu podobnych sytuacji, w których dziecko brało udział ( np: ,, Gdzie idzie twoja mama, aby kupić lekarstwa, gdy jesteś chory?”).
Obecność dorosłego jest ważna również dlatego, że niektóre historyjki mogą być dla dziecka za trudne, gdyż nigdy nie zetknęło się z przedstawionymi w nich
sytuacjami ( np: nigdy nie było na wsi i nie wie, że mleko pochodzi od krowy, którą trzeba wydoić ). Wtedy rola rodzica lub nauczyciela polega na wyjaśnieniu
procesu, omówieniu jego etapów. Dorosły może również proponować inne zadania z wykorzystaniem obrazków, bawić się razem z dzieckiem.

Dodatkowe zabawy z wykorzystaniem obrazków ( gdy bawi się jedno dziecko )

1. Z historyjki dziecko wybiera obrazek, który mu się najbardziej podoba, i mówi dlaczego.
2. Dorosły daje dziecku jeden obrazek. Maluch nazywa kolory, które się na nim znajdują.
3. Dorosły wybiera po dwa kartoniki z sześciu historyjek oraz jeden dodatkowy z innej historyjki. Razem z dzieckiem gra w ,, Piotrusia”.
Pomocą w dobieraniu par są kolorowe symbole.
4. Dziecko próbuje wymyślić sytuację podobną do przedstawionej na obrazkach ( np: wyprawa do lasu na grzyby – wyprawa do lasu na jagody,
budowanie zamku na plaży – budowanie zamku w piaskownicy ).
5. Z pomocą dorosłego dziecko wymienia słowa – kluczowe z danej historyjki.

Dodatkowe zabawy z wykorzystaniem obrazków ( gdy bawi się więcej dzieci )

1. Grupa jest podzielona na dwie drużyny. Każda ma ułożyć inną historyjkę. Wygrywa drużyna, która pierwsza zrobi to poprawnie.
2. Dorosły wybiera dwa razy więcej historyjek, niż jest dzieci. Każde dodaje po 6 kartoników z różnych historyjek. Gra jest podobna do domina.
Pierwsze dziecko wykłada wybrany obrazek. Kolejne z przodu lub z tyłu powinno dołożyć pasujący do położonego przez kolegę lub położyć
wybrany obrazek z innej historyjki. jeśli nie może wykonać ruchu, traci kolejkę. Gra toczy się do ułożenia wszystkich historyjek. Jest to trudne
zadanie, które sprawdzi się w zabawie ze starszymi dziećmi. Młodsze mogą grać w parach z dorosłymi.

Produkt 4-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE został opracowany przez wydawnictwo Harmonia.

W sklepie Juniora skompletowaliśmy setki wartościowych materiałów polskiego Wydawnictwa Harmonia. Pomoce te są dedykowane każdemu, kto na co dzień jest aktywnie zaangażowany we wspomaganie rozwoju dzieci w różnym wieku.

Marka działa na polskim rynku wydawniczym już wiele lat. Grupa Wydawnicza Harmonia to też znane wydawnictwo naukowe oferujące liczne opracowania dotyczące pracy pedagogicznej z niepełnosprawnymi dziećmi opracowane przez światowej sławy specjalistów takich jak Tony Attwood, Jason Fogler czy Jeanne Watson. Oferta firmy obejmuje także książki wielu polskich autorów takich jak: Małgorzata Barańska, Magdalena Hinz, Małgorzata Podleśna, Agnieszka Borowska-Kociemba i Sławomir Wrzesiński. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnych informacji z obszaru aktualnych trendów w logopedii dziecięcej, warto poszukać wiedzy w publikacjach wydawnictwa Harmonia. Ofertę tego wydawnictwa znajdziesz w sklepie Juniora między innymi w działach: ćwiczenia lewopółkulowe, historyjki obrazkowe, emocje i relacje społeczne, grafomotoryka – ćwiczenie ręki oraz fleksja.

W sklepie Juniora.pl dostarczamy kompleksowe zestawy stosowane w terapii Metodą Krakowską. W razie trudności w odnalezieniu niezbędnych materiałów zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.


4-Elementowe Historyjki Obrazkowe - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK