Pus. Koduj, Szyfruj 2. Ćwiczenia Wprowadzające Do Kodowania

Cena:

21,00 

Na stanie

EP052

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Pus. Koduj, szyfruj 2. Ćwiczenia wprowadzające do kodowania

Książeczka Koduj, szyfruj 2 zawiera ćwiczenia dla dzieci starszych, wprowadzające do zagadnień związanych z kodowaniem.

Zawiera zadania, których celem jest ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych we współczesnym, codziennym życiu. 

Kodowanie i programowanie to bardzo ważne i potrzebne w dzisiejszym świecie umiejętności. Zgodnie z obowiązującą podstawą programową uczą się ich już dzieci w młodszych klasach szkoły podstawowej. Jest to wstęp do późniejszych zajęć informatycznych oraz jeden ze sposobów przygotowujących dzieci do życia we współczesnym skomputeryzowanym świecie.
Programowanie czy też kodowanie to pewien sposób myślenia i szereg uniwersalnych zasad i reguł. Książeczka Koduj, szyfruj 2 pokazuje, że kodowanie może być proste, opiera się bowiem na przykładach, z którymi każdy z nas ma do czynienia na co dzień.

Koduj, szyfruj 2 to książeczka z zadaniami opartymi na:

  • odszyfrowaniu ukrytych nazw,
  • wyszukiwaniu liczb w układzie współrzędnych,
  • odszukiwaniu kodów kolorystycznych,
  • odczytywaniu współrzędnych geograficznych,
  • odkodowaniu nazw według kodów kolorystyczno-graficznych.

Zawarte w książeczce Koduj, szyfruj 2 zadania stworzone zostały z myślą o pierwszych krokach w kodowaniu. Te pierwsze gry i zabawy z kodowaniem odpowiadają potrzebom rozwojowym dzieci. Ich celem jest rozwój koncentracji, logicznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków. Ułożone są one zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od łatwiejszych do trudniejszych. Dzieci nie muszą rozwiązywać ich po kolei, mogą wybierać te, które są dla nich ciekawe i które przyciągają ich uwagę.

Pus. Koduj, Szyfruj 2. Ćwiczenia Wprowadzające Do Kodowania - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK