Planowanie Ruchu Ręki

Cena:

45,00 

Brak w magazynie

AC062

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Planowanie Ruchu Ręki

to zestaw ćwiczeń, które przygotowują do nauki pisania, stymulują sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo-ruchową.
Odtwarzanie przedstawionych w zestawie wzorów stymuluje pracę lewej półkuli mózgu (odwołującej się przede wszystkim do umiejętności linearnych oraz sekwencyjnych). Powtarzanie rysowanych przez terapeutę wzorów pozwala na wzbudzenie naśladownictwa. Ćwiczenia naśladowania i planowania ruchu dominującej ręki pozwalają zbudować podłoże uczenia się mowy: naśladowania ruchów artykulacyjnych, uczenia się wzorców ruchu i rozumienia intencji.

Zestaw zawiera 2 płytki, flamaster suchościeralny z gąbką oraz instrukcję.

Pomoc szczególnie przeznaczona dla dzieci:
– z opóźnionym rozwojem mowy (z powodu braku planu ruchu artykulacyjnego),
– zagrożonych dysleksją (z powodu trudności w linearnym kodowaniu wzorów),
– z afazją (z powodu apraksji),
– z zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu (z powodu trudności w naśladowaniu ruchów: manualnych, gestowych, artykulacyjnych),
– z niepłynnością mowy (z powodu nadmiernego napięcia mięśniowego),
– z zespołem Downa (z powodu opóźnień w osiąganiu normatywnych umiejętności motorycznych).

Zestaw ćwiczeń Planowanie ruchu ręki dostarczany jest przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie pomoce dydaktyczne publikowane przez niniejszą placówkę stanowią istotną część oferowanego przez nas asortymentu, gdyż naszą ideą od samego początku jest dostarczanie profesjonalnego wyposażenia potrzebnego do wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem z wyszukaniem potrzebnych materiałów, zachęcamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami.

Metoda Krakowska® od lat jest skutecznie wykorzystywana w terapii dzieci z objawami ze spektrum autyzmu, zespołu downa czy afazji. W dużej mierze opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® prof. Cieszyńskiej. Całemu procesowi terapeutycznemu towarzyszy wiele innych ćwiczeń funkcji poznawczych różnego typu. Najróżniejsze pomoce dostarczane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej można znaleźć w sklepie Juniora między innymi w działach: analiza i synteza wzrokowa, programowanie języka, pomoce logopedyczne, nauka czytania oraz nauka zabawy. Wydawnictwo Metody Krakowskiej® cyklicznie organizuje również rozmaite szkolenia uwzględniające potrzeby rodziców oraz terapeutów.

Planowanie Ruchu Ręki - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK