Promocja!

Nazwa produktu:

Montessori Mój Dzień. Naucz Się Planować!

Cena:

72,00 

Brak w magazynie

AT171

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Montessori Mój Dzień. Naucz Się Planować

Poznaję czas to świetna gra edukacyjna, która umożliwia dzieciom poznanie podziału miesięcy na tygodnie, a tygodnie na dnie, które z kolei dzielą się na pory dnia.
Dziecko ma za zadanie stworzyć harmonogram swojego dnia i odpowiedni go zaplanowanie. Odpowiednie czynności dziecko musi połączyć z odpowiednią porą dnia. Drugim sposobem na zabawę jest klasyfikacja czynności pod względem miejsca jej wykonywania – w takim wypadku dzieci muszą odpowiednio ułożyć karty w trójwymiarowym mieście. Do zestawu dołączony jest także trójwymiarowy zegar na którym dzieci mogą ćwiczyć wskazywanie czasu.


Metoda Maria Montessori opiera się min. na konkretnym doświadczeniu dotykowym, które pozostawia stały ślad w umyśle dziecka. Dziecko uczy się i rozwija swoją inteligencje poprzez doświadczenie. Innymi metodami jest wspieranie wolności oraz samodzielności dziecka. Zadaniem dorosłego jest obserwacja naturalnego rozwoju i postępów dziecka oraz proponowanie mu w delikatny sposób aktywności przystosowanych do jego postawy, umiejętności i zainteresowań.
Wolność powinna być jednak regulowana.
Każde dziecko musi być na przykład odpowiedzialne za odłożenie na miejsce materiałów i narzędzi, jakich używa do swoich aktywności. Porządek to jeden z fundamentalnych punktów metody montessoriańskiej. Proste i uporządkowane środowisko to niezbędny warunek do pracy pobudzenie pędu do wiedzy. Z tego względu środowisko musi byc proste, funkcjonalne i przystosowane do wielkości i sił dziecka. To konieczny warunek do stymulacji samodzielności dziecka.

Zasady Pedagogiki Montessori to:
-wolność
-uczenie dziecka niezalezności
-uczenie dziecka samodyscypliny
-uczenie dziecka porządku
-samokontrola
-środowisko przystosowane do dziecka
-poszanowanie rytmu dziecka
-nauka na podstawie doświadczeń
-indywidualna aktywność
-poszanowanie dla środowiska

Maria Montessori to znana włoska Pedagog.

Montessori Mój Dzień. Naucz Się Planować! - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK