Geometria sensoryczna. Kreatywne karty pracy

Cena:

48,60 

Na stanie

HA434

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Geometria sensoryczna. Kreatywne karty pracy rozwijające zdolności matematyczne dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Ćwiczenia angażujące zmysły, twórcze działania i dobra zabawa – oto nasz sposób na to, by nauka geometrii była przyjemna, atrakcyjna, a przede wszystkim – skuteczna. „Geometria sensoryczna” to ponad 80 kolorowych kart pracy, dzięki którym maluch poszerzy i utrwali swoją wiedzę z zakresu geometrii. Publikacja powstała z myślą przede wszystkim o dzieciach w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat), ale doskonale sprawdzi się także jak element uatrakcyjniający lekcję w pierwszych klasach szkoły podstawowej. To również propozycja dla tych maluchów, które chcą w ciekawy i twórczy sposób spędzić czas wolny.

Ćwiczenia zostały zaprojektowane tak, aby nie tylko rozwijały umiejętności matematyczne dzieci, ale również trenowały u nich abstrakcyjne i logiczne myślenie, wzbogacały słownictwo, ćwiczyły pamięć i koncentrację, doskonaliły motorykę małą, pobudzały wyobraźnię oraz uczyły współpracy. Dlatego wewnątrz znajdziemy m.in. zadania polegające na:

  • tworzeniu ilustracji za pomocą kredek, farb oraz mniej standardowych pomocy, np. tasiemek, przypraw czy liści
  • wycinaniu i przyklejaniu dołączonych szablonów
  • łączeniu w pary pasujących do siebie elementów
  • rysowaniu po śladzie
  • kolorowaniu zgodnie z instrukcją
  • opowiadaniu samodzielnie wymyślonych historii.

Publikacja zawiera zarówno ćwiczenia aktywizujące, jak i wyciszające. Zadania mają charakter otwarty i są dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci.

Kolejność oraz tematyka kart pracy jest związana z aktywnościami zaproponowanymi
w książce dla nauczyciela pt. „Geometria sensoryczna. Kreatywne działania rozwijające zdolności matematyczne dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”, która stanowi uzupełnienie prezentowanej publikacji. Treści zawarte w tym zestawie są zgodne z podstawą programową do wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Natalia Martenka – pedagog, logopeda, surdologopeda, terapeuta pedagogiczny, provider Neuroflow ATS; autorka publikacji z zakresu pedagogiki, logopedii, terapii pedagogicznej oraz muzyki. Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Centrum Rozwoju Dziecka” w Szczytnikach, gdzie wspomaga dzieci z trudnościami w nauce, czytaniu i pisaniu, z zaburzeniami zdolności wykonywania działań arytmetycznych, z zaburzeniami o podłożu neurologicznym oraz z niedosłuchem. W pracy z dziećmi kieruje się słowami autorstwa Rity Person: „Każde dziecko zasługuje na mistrza, na dorosłego, który zawsze będzie w nie wierzyć, który rozumie potęgę dobrych relacji i dopinguje, żeby dać z siebie wszystko”.

92 kolorowe karty A4

Geometria sensoryczna. Kreatywne karty pracy - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK