waluta:  
Strona głównaLOGICZNE MYŚLENIEKategoryzacjeWZORY KOLORY MEMORY-MAXI
KOLOROWE POJAZDY (72 SZTUKI LICZMANY)
Szybki podgląd
98,70 zł
MĄDRY ZAMEK - SMART GAMES 3+
Szybki podgląd
125,40 zł
DZIEŃ I NOC - SMART GAMES 2+
Szybki podgląd
119,30 zł
ZWIERZĘTA FARMA (72 SZTUKI) LICZMANY
Szybki podgląd
109,90 zł
KOLOROWA RODZINKA (36 SZTUK) LICZMANY
Szybki podgląd
60,85 zł
ZESTAW UBRANIA
Szybki podgląd
111,24 zł
NEUROBIOLOGICZNE PODSTAWY ROZWOJU POZNAWCZEGO-SŁUCH
Szybki podgląd
54,00 zł
PUZZLE SAMOGŁOSKI FILCOWE
Szybki podgląd
45,02 zł
UKŁADANKI STRZAŁKI I ŁAPKI
Szybki podgląd
85,61 zł
UKŁADANKA MOTORYCZNA 3D
Szybki podgląd
71,31 zł
GRANIE W PRANIE
Szybki podgląd
79,96 zł
NAKARM WIELORYBA
Szybki podgląd
32,62 zł
PRALKA Z WYRAZAMI
Szybki podgląd
59,16 zł
ĆWICZENIA PAMIĘCI- ĆWICZENIA KONCENTRACJI CZ.1
Szybki podgląd
68,00 zł
CHWYĆ I SEGREGUJ - PIESEK
Szybki podgląd
64,74 zł
KICIA KOCIA MÓWI: DZIEŃ DOBRY W JĘZYKU UKRAIŃSKIM
Szybki podgląd
9,96 zł
Piszą o nas
    
Juniora.pl - laureat nagrody
WZORY KOLORY MEMORY-MAXI

WZORY KOLORY MEMORY-MAXI

42,18 zł

Producent: Alexander
Kod: PL046
Wysyłka:48 godzin
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Wzory Kolory Memory MAXI to gra edukacyjna dla dzieci oraz świetna pomoc terapeutyczna. Gra jest doskonałym treningiem spostrzegawczości i pamięci, rozwija umiejętność kategoryzowania i sortowania.

Na 55 kartach znajdują się wzory złożone z figur, które odpowiadają kształtom plastikowych żetonów. Po krótkiej prezentacji karty, należy jak najszybciej ułożyć z żetonów zapamiętany wzór.
W drugiej wersji gry, zadaniem gracza jest jak najprędzej nawlec na linkę żetony, tak by kolor, kształt i ich liczba były zgodne z pokazanym na chwilę wzorem. 

Pudełko zawiera:
- 48 żetonów (czerwony, niebieski, zielony, żółty),
- 55 kart wzorów,
- 4 linki,
- 4 podkłady,
- instrukcję.

      Przebieg gry:  Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Z talii leżącej na stole odkrywa on pierwszą z góry kartę i pokazuje tak, by wszyscy gracze dobrze widzieli znajdujący się na niej wzór. Kartę można oglądać tak długo jak ustalą to wcześniej gracze ( kilka sekund ). Następnie gracz zakrywa i odkłada kartę na stół. Od tego momentu wszyscy uczestnicy gry dobierają ze stosu takie żetony, z których mogą ułożyć jak najszybciej na swoim podkładzie zapamiętany wzór z karty. Ten, kto zrobi to pierwszy woła ,, stop!" i układanie zostaje przerwane. Zakrytą kartę z układanym wzorem odkrywa się w celu sprawdzenia poprawności ułożonego z żetonów wzoru. Jeśli wzór się zgadza, to gracz otrzymuje kartę z tym wzorem i kładzie ją obok siebie. Jeśli ułożony wzór nie zgadza się z układem na karcie, to gracz który powiedział ,,stop" odkłada jedną ze swoich kart na bok ( taka karta nie bierze już udziału w grze ) Jeżeli gracz nie ma wcześniej zdobytych kart, to nic nie traci i kolejną kartę odkrywa następny gracz ( kolejka zgodna z ruchem wskazówek zegara ). Uwaga! gracze nie mogą blokować sobie dostępu do żetonów. W przypadku gdy wszyscy gracze nie potrafią ułożyć wzoru, mogą ustalić, że powtórnie odkryją na chwilę tę samą kartę. Jeśli nikt nie ułoży wzoru, karta zostaje odłożona na bok i nie bierze już udziału w grze. Gra kończy się jeśli na stole zabraknie kart do układania wzorów.
- Gracze mogą ustalić szybsze zakończenie odkładając na początku określoną część kart.
- Przed rozpoczęciem gry można ustalić jej poziom trudności. Dla najmłodszych graczy można np. wybrać karty tylko dwuelementowe, a dla starszych użyć w grze     tylko karty trzy, cztero, pięcio i sześcioelementowe.
    Po zakończeniu gry wszyscy jej uczestnicy liczą uzbierane przez siebie karty. Zwycięż ten, kto zdobył ich najwięcej. Jeśli gracze mają taką samą liczbę kart, to następuje między nimi dogrywka ( do pierwszego zwycięstwa ).   

W naszym sklepie internetowym udostępniamy artykuły marki Alexander z Gdańska, które wykorzystuje się w terapii rozwoju najmłodszych. Firma już od wielu lat wytwarza rozmaite ćwiczenia oraz akcesoria terapeutyczne. W dobie popularyzowania wysoko rozwiniętych rozrywek multimedialnych niezwykle istotne jest cykliczne dostarczanie rozwiązań zapewniających mądrą i rozwijającą rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Asortyment tego typu znakomicie wpisuje się w idee promowane przez założycieli Metody Krakowskiej®, dlatego oferujemy go w naszym sklepie. Do popularnych i sprawdzonych artykułów należą między innymi: Opowiem Ci mamo, Pisanie i zmazywanie, Obserwujesz i znajdujesz, Nawlekaj nie czekaj oraz Orientuj się. W sklepie Juniora produkty marki Alexander znajdziesz w kategoriach: matematyka dla dzieci, grafomotoryka, logiczne myślenie, układanki lewopółkulowe oraz pomoce edukacyjne – szkoła.

Priorytetem naszego sklepu online jest zapewnianie systemowych pomocy terapeutycznych koniecznych w pracy terapii Metodą Krakowską®. Dlatego liczne artykuły umieściliśmy w odpowiednich działach, aby ułatwić Państwu odnalezienie kompletu, który jest potrzebny do prowadzenia terapii. Jeśli mimo to, pojawiają się problemy z zapewnieniem odpowiednich pomocy, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Zobacz także:
 • MEMORY ZWIERZAKI
  Szybki podgląd

  MEMORY ZWIERZAKI

  29,90 zł

 • MEMORY POJAZDY
  Szybki podgląd

  MEMORY POJAZDY

  35,55 zł

 • DOTYKOWE MEMO W PUDEŁKU-SAFARI
  Szybki podgląd

  DOTYKOWE MEMO W PUDEŁKU-SAFARI

  93,83 zł

Klienci polecają również:
 • ZAPAMIĘTAJ JAK NAJWIĘCEJ - POZIOM ŚREDNI
  Szybki podgląd

  ZAPAMIĘTAJ JAK NAJWIĘCEJ - POZIOM ŚREDNI

  18,90 zł

 • FARMA - FIGURKI TAKI SAM (20 szt)
  Szybki podgląd

  FARMA - FIGURKI TAKI SAM (20 szt)

  53,00 zł

 • TAKI SAM - TEMATYCZNE
  Szybki podgląd

  TAKI SAM - TEMATYCZNE

  14,99 zł

 • TAKI SAM - ATEMATYCZNE
  Szybki podgląd

  TAKI SAM - ATEMATYCZNE

  14,99 zł

 • UKŁADANKA I GRA - SORTUJ KSZTAŁY
  Szybki podgląd

  UKŁADANKA I GRA - SORTUJ KSZTAŁY

  39,59 zł

 • SZCZYPCE TRÓJRAMIENNE (1 SZTUKA)
  Szybki podgląd

  SZCZYPCE TRÓJRAMIENNE (1 SZTUKA)

  14,00 zł

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.