Nazwa produktu:

WZORY KOLORY MEMORY-MAXI

Cena:

42,18 

Brak w magazynie

PL046

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Wzory Kolory Memory MAXI to gra edukacyjna dla dzieci oraz świetna pomoc terapeutyczna. Gra jest doskonałym treningiem spostrzegawczości i pamięci, rozwija umiejętność kategoryzowania i sortowania.

Na 55 kartach znajdują się wzory złożone z figur, które odpowiadają kształtom plastikowych żetonów. Po krótkiej prezentacji karty, należy jak najszybciej ułożyć z żetonów zapamiętany wzór.
W drugiej wersji gry, zadaniem gracza jest jak najprędzej nawlec na linkę żetony, tak by kolor, kształt i ich liczba były zgodne z pokazanym na chwilę wzorem.

Pudełko zawiera:
– 48 żetonów (czerwony, niebieski, zielony, żółty),
– 55 kart wzorów,
– 4 linki,
– 4 podkłady,
– instrukcję.

Przebieg gry: Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Z talii leżącej na stole odkrywa on pierwszą z góry kartę i pokazuje tak, by wszyscy gracze dobrze widzieli znajdujący się na niej wzór. Kartę można oglądać tak długo jak ustalą to wcześniej gracze ( kilka sekund ). Następnie gracz zakrywa i odkłada kartę na stół. Od tego momentu wszyscy uczestnicy gry dobierają ze stosu takie żetony, z których mogą ułożyć jak najszybciej na swoim podkładzie zapamiętany wzór z karty. Ten, kto zrobi to pierwszy woła ,, stop!” i układanie zostaje przerwane. Zakrytą kartę z układanym wzorem odkrywa się w celu sprawdzenia poprawności ułożonego z żetonów wzoru. Jeśli wzór się zgadza, to gracz otrzymuje kartę z tym wzorem i kładzie ją obok siebie. Jeśli ułożony wzór nie zgadza się z układem na karcie, to gracz który powiedział ,,stop” odkłada jedną ze swoich kart na bok ( taka karta nie bierze już udziału w grze ) Jeżeli gracz nie ma wcześniej zdobytych kart, to nic nie traci i kolejną kartę odkrywa następny gracz ( kolejka zgodna z ruchem wskazówek zegara ). Uwaga! gracze nie mogą blokować sobie dostępu do żetonów. W przypadku gdy wszyscy gracze nie potrafią ułożyć wzoru, mogą ustalić, że powtórnie odkryją na chwilę tę samą kartę. Jeśli nikt nie ułoży wzoru, karta zostaje odłożona na bok i nie bierze już udziału w grze. Gra kończy się jeśli na stole zabraknie kart do układania wzorów.
– Gracze mogą ustalić szybsze zakończenie odkładając na początku określoną część kart.
– Przed rozpoczęciem gry można ustalić jej poziom trudności. Dla najmłodszych graczy można np. wybrać karty tylko dwuelementowe, a dla starszych użyć w grze tylko karty trzy, cztero, pięcio i sześcioelementowe.
Po zakończeniu gry wszyscy jej uczestnicy liczą uzbierane przez siebie karty. Zwycięż ten, kto zdobył ich najwięcej. Jeśli gracze mają taką samą liczbę kart, to następuje między nimi dogrywka ( do pierwszego zwycięstwa ).

W naszym sklepie internetowym udostępniamy artykuły marki Alexander z Gdańska, które wykorzystuje się w terapii rozwoju najmłodszych. Firma już od wielu lat wytwarza rozmaite ćwiczenia oraz akcesoria terapeutyczne. W dobie popularyzowania wysoko rozwiniętych rozrywek multimedialnych niezwykle istotne jest cykliczne dostarczanie rozwiązań zapewniających mądrą i rozwijającą rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Asortyment tego typu znakomicie wpisuje się w idee promowane przez założycieli Metody Krakowskiej®, dlatego oferujemy go w naszym sklepie. Do popularnych i sprawdzonych artykułów należą między innymi: Opowiem Ci mamo, Pisanie i zmazywanie, Obserwujesz i znajdujesz, Nawlekaj nie czekaj oraz Orientuj się. W sklepie Juniora produkty marki Alexander znajdziesz w kategoriach: matematyka dla dzieci, grafomotoryka, logiczne myślenie, układanki lewopółkulowe oraz pomoce edukacyjne – szkoła.

Priorytetem naszego sklepu online jest zapewnianie systemowych pomocy terapeutycznych koniecznych w pracy terapii Metodą Krakowską®. Dlatego liczne artykuły umieściliśmy w odpowiednich działach, aby ułatwić Państwu odnalezienie kompletu, który jest potrzebny do prowadzenia terapii. Jeśli mimo to, pojawiają się problemy z zapewnieniem odpowiednich pomocy, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

WZORY KOLORY MEMORY-MAXI - 20902

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
Aktualności

Wakacje!

Od 7 do 11 sierpnia mamy urlop.

Zamówienia złożone do
godz. 10.00 4 sierpnia
wysyłamy normalnie, a późniejsze
po 11 sierpnia
.

* W tym okresie można składać zamówienia. Informacja dotyczy czasu wysyłki.

WZORY KOLORY MEMORY-MAXI - 34740
UDOSTĘPNIJ KOSZYK