Nazwa produktu:

Wspomaganie Rozwoju Percepcji Słuchowej

Cena:

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Wspomaganie rozwoju percepcji słuchowej

“Wspomaganie rozwoju percepcji słuchowej. 5-6 lat. Owocna edukacja” to karty przeznaczone do indywidualnych ćwiczeń z dziećmi. Ich zadaniem jest pomoc w sprawnym rozwijaniu percepcji słuchowej dzięki prostym poleceniom, wzmacniającym różne umiejętności. Wiesława Żaba-Żabińska przygotowała prezentowane karty zwłaszcza z myślą o przedszkolakach w wieku 5-6 lat.

W czym pomaga ta publikacja? Karty umożliwiają ćwiczenie słuchu fonematycznego i fonetycznego, pamięci słuchowej oraz umiejętności analizy i syntezy słuchowej. Ćwiczenia są podzielone na trzy etapy oraz zawierają przejrzyste objaśnienia. Co ważne, zadania rozwijające percepcję słuchową ułatwiają dzieciom naukę czytania i pisania. “Wspomaganie rozwoju percepcji słuchowej. 5-6 lat. Owocna edukacja” to publikacja, którą warto polecić rodzicom, nauczycielom oraz terapeutom.

Na czym polegają ćwiczenia? Wykonywanie zadań jest związane z wyodrębnianiem zdań z wypowiedzi i oddzielaniem słów. Następnie dziecko określa liczbę słów oraz ich kolejność. Później przechodzi do sylabizowania, dzieląc wyrazy. W ten sposób uczy się, jak zbudowane są poszczególne części wypowiedzi i dociera aż do najmniejszych elementów, poznając ich brzmienie oraz znaczenie dla całych słów. Te proste ćwiczenia dzieci mogą wykonywać najpierw z rodzicami, a następnie indywidualnie. Przejrzyście zaprojektowane karty sprawdzą się również podczas zajęć grupowych.

Ćwiczenia wspierają rozwój narządu słuchu, który jest niezwykle ważny w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki bardzo intensywnie rozwijają swoje zmysły, ucząc się przy tym pozyskiwania informacji z otoczenia. Trening słuchu może być także bardzo pomocny podczas nauki czytania i pisania. Dlatego warto skorzystać z kart opracowanych przez autorkę, świetnie wspierających w poprawnym rozwoju słuchu.

Wiesława Żaba-Żabińska jest doświadczoną autorką materiałów edukacyjnych, przeznaczonych zwłaszcza dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Te opracowania wspomagają wszechstronny rozwój dziecka. Wśród nich znajdziesz ćwiczenia, karty pracy, a nawet całe pakiety edukacyjne. Autorka przede wszystkim pomaga dzieciom w nauce czytania i pisania oraz ułatwia wykonywanie podstawowych obliczeń.

Szukasz dobrych materiałów edukacyjnych? W kategorii “Książki pedagogiczne, resocjalizacja” znajdziesz wiele ciekawych ćwiczeń dla dzieci. Dzięki nim możesz zadbać również o prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym.

Liczba stron: 32

Wspomaganie Rozwoju Percepcji Słuchowej - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK