Nazwa produktu:

Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Grafopercepcja

Cena:

64,94 

Brak w magazynie

AI198

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Grafopercepcja

Terapia sprawności motorycznej. Grafopercepcja to zestaw dwustronnych 24 kart. Zestaw ten jest wartościową pomocą w rozwijaniu umiejętności motorycznych i poznawczych dzieci we wczesnym etapie rozwoju oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Zestaw zawiera karty z 8 wzorami graficznymi i podzielony jest na trzy grupy odnoszące się do mocno skontrastowanych wzorów:
– czarno-biały,
– czarno-żółty,
– żółto -czerwony.

Dla kogo:

Zestaw zawiera karty, które kształtują funkcje istotne dla wczesnego etapu dziecka. Można je zatem wykorzystać w pracy z kilkumiesięcznymi dziećmi, jako narzędzie do stymulacji i rozwijania prymarnych umiejętności. Zestaw jest szczególnie polecany dzieciom starszym, dla których istotna jest stymulacja sprawności manualnych.

Cele terapeutyczne:

Praca z zestawem pozytywnie wpłynie na rozwój zdolności:

– nawiązywania kontaktu wzrokowego,
– utrzymywania wspólnego pola widzenia,
– widzenia w szerszym polu,
– dokonywania analizy,
– planowania ruchu ręki.

Plansze pozwolą na taką aktywność dziecka, która rozwinie funkcje manualne i percepcyjne niezbędne do pracy na wyższym etapie. Kontynuując pracę, dziecko będzie mogło stosować poznane schematy w nowych sytuacjach oraz uczyć się modyfikować dotychczasowe sposoby rozwiązywania zadań. Praca z kartami wykształci u dziecka: sprawne wykorzystywanie ręki jako głównego narzędzia, koordynację wzrokowo-ruchową, praksję oralną oraz liniowe porządkowanie.

Autor: Agnieszka Bala

Prezentowany produkt “WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU. GRAFOPERCEPCJA” oferowany jest przez popularne krajowe wydawnictwo WIR specjalizujące się w różnorodnych materiałach logopedycznych. W naszym katalogu oferujemy prawie 200 zestawów przeznaczonych zarówno dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwoju jak i opiekunów osób dorosłych z zaburzeniami różnego typu: demencja, udar mózgu czy mniej znany zespół Cockayne’a. Wydawnictwo WIR oferuje również profesjonalną literaturę stworzoną dla nauczycieli a także psychologów. Znakomite pomoce z oferty w/w wydawnictwa można znaleźć w sklepie Juniora w różnych kategoriach, między innymi: książki o rozwoju dziecka, programowanie języka – czasowniki, grafomotoryka – ćwiczenie ręki, logiczne myślenie – myślenie sytuacyjne, pomoce edukacyjne – szkoła oraz dysleksja. Eksperci z wydawnictwa WIR od wielu lat organizują również tematyczne szkolenia i warsztaty poświęcone zagadnieniom z obszaru nieprawidłowości rozwoju. Akcesoria edukacyjne tej marki dobrze sprawdzają się w różnych etapach pracy terapeutycznej Metodą Krakowską®. Do znanych materiałów tej marki należą m.in.: Kocham szkołę!, Gimnastyka umysłowa, Dysleksja – ćwiczenia językowe, Trudne sytuacje społeczne oraz Mój kalendarz.

Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Grafopercepcja - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK