Nazwa produktu:

Trudne Sytuacje Społeczne 3 – Rozmawiam Z Dziećmi O Sytuacjach W Przestrzeni Publicznej

Cena:

54,99 

Na stanie

AI178

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Trudne Sytuacje Społeczne 3 – Rozmawiam Z Dziećmi O Sytuacjach W Przestrzeni Publicznej

to trzecia część z serii podpowiadająca dorosłemu, z jakimi trudnościami może spotkać się młody człowiek w różnych miejscach przestrzeni publicznej i o czym warto z nim porozmawiać. Przedstawione sytuacje stwarzają okazję do analizy sposobów rozwiązania napotykanych problemów, pomagają identyfikować i nazywać uczucia, przekonania i prezentowane postawy dziecka wobec zaistniałych trudnych sytuacji. Pobudzają do rozmów o wywołanych przez problematyczne zdarzenia emocjach, np. o złości, żalu, strachu, wstydzie, zazdrości, niepokoju, rozczarowaniu, lęku czy niepewności oraz uczą dzieci przeprowadzania analizy konsekwencji wyborów i związanych z nimi wątpliwości.

W zestawie znajdują się dwa typy tematów:
– mobilizujące do nawiązania kontaktu z drugim człowiekiem, zachęcające do budowania wypowiedzi i przyjmowania perspektywy innych osób (np. „Nie jesteś zadowolony z fryzury, jaką zrobił ci fryzjer”),
– zachęcające dziecko do samodzielnego odnalezienia rozwiązania (np. „Stoisz w autobusie. Uchwyty do trzymania są zbyt wysoko”).

Zestaw zawiera 48 kart prezentujących przykładowe zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce w przestrzeni publicznej. Karty przeznaczone są w szczególności dla dzieci z trudnościami w rozumieniu sytuacji społecznych, głównie dla osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Całość jest dostosowana do pracy z dziećmi klas 1–3 szkoły podstawowej. Niektóre zagadnienia można jednak z powodzeniem omawiać zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi – jest to uzależnione od poziomu funkcjonowania społecznego dzieci i ich bieżących potrzeb.

Seria jest dedykowana terapeutom, psychologom, pedagogom, wychowawcom pracującym z dziećmi, a także rodzicom. Świetnie sprawdzi się w rozmowie indywidualnej dzieckiem, w trakcie terapii, jak i rozmów podczas lekcji wychowawczej czy etyki.

Oferowany produkt “TRUDNE SYTUACJE SPOŁECZNE 3 – ROZMAWIAM Z DZIEĆMI O SYTUACJACH W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ” dostarczany jest przez wieloletnie popularne polskie wydawnictwo WIR specjalizujące się w rozmaitych pomocach logopedycznych. W naszym serwisie oferujemy mniej więcej 200 pozycji przeznaczonych zarówno dla rodziców i ich dzieci jak również opiekunów osób dorosłych z zaburzeniami różnego typu, np.: afazja, zespoły otępienne czy choroba Canavan. Marka WIR zapewnia również przydatną literaturę stworzoną dla nauczycieli a także psychologów. Pomoce dydaktyczne z oferty w/w marki umieściliśmy w naszym sklepie w wielu działach, np.: historyjki obrazkowe, programowanie języka – czasowniki, motoryka mała i duża, logiczne myślenie – myślenie sytuacyjne, percepcja wzrokowa oraz pomoce logopedyczne. Doświadczeni pedagodzy z wydawnictwa WIR od wielu lat organizują także różnego typu szkolenia i webinary poświęcone tematyce nieprawidłowości rozwojowych. Akcesoria szkoleniowe WIR świetnie sprawdzają się w różnych obszarach pracy w terapii Metodą Krakowską®. Do popularnych produktów wydawnictwa należą między innymi: Matematyka krok po kroku, Gimnastyka umysłowa, Dysklekcja, Trudne sytuacje społeczne oraz Logotomy.

Trudne Sytuacje Społeczne 3 – Rozmawiam Z Dziećmi O Sytuacjach W Przestrzeni Publicznej - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK