Trudne Sytuacje Społeczne 2 – Rozmawiam Z Dziećmi O Sytuacjach W Przestrzeni Publicznej

Cena:

54,99 

Na stanie

AI177

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Trudne Sytuacje Społeczne 2 – Rozmawiam Z Dzieckiem O Sytuacjach W Przestrzeni Publicznej

to druga część z serii podpowiadająca dorosłemu, z jakimi trudnościami może spotkać się młody człowiek w domu i o czym warto z nim porozmawiać. Przedstawione sytuacje stwarzają okazję do pogłębionej refleksji nad pożądanymi sposobami rozwiązania napotykanych problemów. Poprzez pytania nauczyciel (rodzic) pomaga identyfikować i nazywać uczucia, przekonania i prezentowane postawy dziecka wobec zaistniałych trudnych sytuacji. Pobudza do rozmów o wywołanych przez problematyczne zdarzenia emocjach, np. o złości, żalu, strachu, wstydzie, zazdrości, niepokoju, rozczarowaniu, lęku czy niepewności. Dla nauczyciela zaś pomoc ta jest źródłem informacji o trudnościach, których na co dzień doświadcza dziecko.

Zestaw zawiera 48 kart prezentujących przykładowe zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce w rodzinie. Karty przeznaczone są w szczególności dla dzieci z trudnościami w rozumieniu sytuacji społecznych, głównie dla osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Całość jest dostosowana do pracy z dziećmi klas 1–3 szkoły podstawowej. Niektóre zagadnienia można jednak z powodzeniem omawiać zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi – jest to uzależnione od poziomu funkcjonowania społecznego dzieci i ich bieżących potrzeb.

Seria jest dedykowana terapeutom, psychologom, pedagogom, wychowawcom pracującym z dziećmi, a także rodzicom. Świetnie sprawdzi się w rozmowie indywidualnej dzieckiem, w trakcie terapii, jak i rozmów podczas lekcji wychowawczej czy etyki.

Oferowany produkt TRUDNE SYTUACJE SPOŁECZNE 2 – ROZMAWIAM Z DZIEĆMI O SYTUACJACH W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ zaprojektowany został przez doceniane znane krajowe wydawnictwo WIR specjalizujące się w najróżniejszych pomocach dydaktycznych. W naszym sklepie internetowym oferujemy niemal 200 zestawów przeznaczonych zarówno dla rodziców dzieci autystycznych jak i opiekunów osób dorosłych z zaburzeniami różnego typu, np.: afazja, zespół Aspergera czy mniej znany zespół Cockayne’a. Wydawnictwo WIR dostarcza również przydatną literaturę stworzoną dla nauczycieli a także terapeutów. Liczne pomoce z oferty w/w wydawnictwa umieściliśmy w sklepie Juniora w wielu działach, takich jak: książki o rozwoju dziecka, programowanie języka – czasowniki, grafomotoryka – ćwiczenie ręki, logiczne myślenie – analogie, percepcja wzrokowa oraz pomoce logopedyczne. Pedagodzy oraz terapeuci z wydawnictwa WIR od lat organizują również najrozmaitsze szkolenia dedykowane tematom z zakresu nieprawidłowości rozwoju. Pomoce edukacyjne tej marki idealnie sprawdzają się na wielu etapach pracy dydaktycznej Metodą Krakowską®. Do sprawdzonych produktów tej marki należą między innymi: Kocham szkołę!, Gimnastyka umysłowa, Dyskleksja, Trudne sytuacje społeczne oraz Mój kalendarz.

Trudne Sytuacje Społeczne 2 – Rozmawiam Z Dziećmi O Sytuacjach W Przestrzeni Publicznej - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK