Nazwa produktu:

TRUDNE SYTUACJE SPOŁECZNE 1 – ROZMAWIAM Z DZIEĆMI O TRUDNYCH SYTUACJACH SZKOLNYCH I RELACJACH RÓWIEŚNICZYCH

Cena:

54,99 

Brak w magazynie

AI175

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Trudne Sytuacje Społeczne 1 – Rozmawiam Z Dziećmi O Trudnych Sytuacjach Szkolnych i Relacjach Rówieśniczych

to pierwsza część z serii, która podpowiada dorosłemu, z jakimi trudnościami może spotkać się młody człowiek w szkole i o czym warto z nim porozmawiać. Przedstawione sytuacje stwarzają okazję do rozmowy nad sposobami rozwiązania napotykanych problemów, pomagają dziecku identyfikować i nazywać jego uczucia, przekonania i prezentowane postawy wobec zaistniałych sytuacji trudnych oraz przeanalizować możliwe konsekwencje formułowanych przez niego wyborów. Dorosły ma szansę przedstawić dziecku społecznie akceptowane normy i zasady. Z kolei dziecko może nauczyć się rozpoznawać i wyrażać własne myśli, emocje, a także formułować swoje potrzeby i obawy.

Zestaw zawiera 48 kart prezentujących przykładowe zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce w szkole. Karty przeznaczone są w szczególności dla dzieci z trudnościami w rozumieniu sytuacji społecznych, głównie dla osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Całość jest dostosowana do pracy z dziećmi klas 1–3 szkoły podstawowej. Niektóre zagadnienia można jednak z powodzeniem omawiać zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi – jest to uzależnione od poziomu funkcjonowania społecznego dzieci i ich bieżących potrzeb.

Seria jest dedykowana terapeutom, psychologom, pedagogom, wychowawcom pracującym z dziećmi, a także rodzicom. Świetnie sprawdzi się w rozmowie indywidualnej dzieckiem, w trakcie terapii, jak i rozmów podczas lekcji wychowawczej czy etyki.

Oryginalny zestaw TRUDNE SYTUACJE SPOŁECZNE 1 – ROZMAWIAM Z DZIEĆMI O SYTUACJACH SZKOLNYCH I RELACJACH RÓWIEŚNICZYCH zaprojektowany został przez wieloletnie znane polskie wydawnictwo WIR specjalizujące się w rozmaitych pomocach logopedycznych. W naszym katalogu prezentujemy niemal 200 produktów przeznaczonych zarówno dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwoju jak również opiekunów osób dorosłych z zaburzeniami różnego typu, np.: afazja, udar mózgu czy choroba Canavan. Wydawnictwo WIR oferuje również profesjonalną literaturę stworzoną dla nauczycieli oraz terapeutów. Materiały z katalogu w/w marki znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym w wielu działach, między innymi: historyjki obrazkowe, nauka czytania, motoryka mała i duża, logiczne myślenie – myślenie sytuacyjne, pomoce edukacyjne – szkoła oraz dyslekcja. Specjaliści z wydawnictwa WIR cyklicznie organizują również różnego typu szkolenia dedykowane tematyce zaburzeń rozwoju. Akcesoria dydaktyczne tej marki dobrze sprawdzają się na wielu obszarach pracy terapeutycznej Metodą Krakowską®. Do sprawdzonych materiałów wydawnictwa należą m.in.: Wczesne wspomaganie rozwoju, O co chodzi?, Dysklekcja, Moje układanki oraz Mój kalendarz.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

TRUDNE SYTUACJE SPOŁECZNE 1 – ROZMAWIAM Z DZIEĆMI O TRUDNYCH SYTUACJACH SZKOLNYCH I RELACJACH RÓWIEŚNICZYCH - 20902

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
Aktualności

Wakacje!

Od 7 do 11 sierpnia mamy urlop.

Zamówienia złożone do
godz. 10.00 4 sierpnia
wysyłamy normalnie, a późniejsze
po 11 sierpnia
.

* W tym okresie można składać zamówienia. Informacja dotyczy czasu wysyłki.

TRUDNE SYTUACJE SPOŁECZNE 1 – ROZMAWIAM Z DZIEĆMI O TRUDNYCH SYTUACJACH SZKOLNYCH I RELACJACH RÓWIEŚNICZYCH - 34740
UDOSTĘPNIJ KOSZYK