Tropimy Dźwięki – Percepcja Słuchowa

Cena:

50,54 

Brak w magazynie

MU057

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Tropimy dźwięki

Halo, dzielni tropiciele! Zapraszamy do zabawy, w której będziecie poznawać dźwięki kolorowych wielorybów! Czy wiesz, że te piękne zwierzęta mogą pochwalić się niezwykłym słuchem, pomimo tego, że nie mają uszu?! Wykażcie się uwagą i doskonałą pamięcią słuchową, aby połączyć usłyszane dźwięki w pary. Muzyka oceanów czeka na Wasze odkrycie. W grze wcielicie się w badawczy, a także w wieloryba! Przygotowaliśmy dla Was 3 warianty rozgrywki, w których musicie polegać na swoich zmysłach. Wasze zadanie będzie polegać na wytężeniu nie tylko słuchu, ale także pamięci. Potrząsaj klocki, nasłuchuj dźwięków i odkrywaj podwodny świat. Świetna zabawa gwarantowana.

W grze „Tropimy dźwięki” czeka na najmłodszych wiele fascynujących ćwiczeń. Do dyspozycji uczestników oddano 16 klocków dźwiękowych. Mechanika opiera się na dopasowaniu do siebie tych samych dźwięków. Kluczową rolę odgrywa pamięć słuchowa. Aby ułatwić poprawne rozróżnienie par, oznaczono je tym samym kolorem na dolnej ściance. Innowacyjna forma, piękne, barwne ilustracje i interesująca fabuła wprowadzą dzieci w świat dźwięków.

Gracze w rozgrywce wcielają się w dwie role – badacza i wieloryba. Ten pierwszy korzysta ze swojego podstawowego atrybutu, jakim jest radio w formie planszy, aby zidentyfikować odpowiednie dźwięki. Świetną zabawę, która wcale się nie nudzi, gwarantują aż 3 warianty gry. Są one zróżnicowane pod względem zadań i trudności, sprawiając, że w „Tropimy dźwięki” z powodzeniem mogą się bawić początkujący, jak i nieco bardziej zaawansowani gracze.

Zalety gry:

  • Doskonali pamięć słuchową
  • Rozwija zmysł słuchu
  • Zapewnia dużą interakcję pomiędzy graczami
  • Atrakcyjne wizualnie wysokiej jakości wykonanie
  • Zbalansowany poziom trudności

Skrócony, ilustrowany przebieg gry:

1. Gracze dzielą między sobą role badacza i wieloryba.

2. Badacz odwraca się, a wieloryb układa bezgłośnie na swojej planszy klocki skierowane kolorem do dołu.

3. Badacz podchodzi do planszy z radiem. Po odwróceniu klepsydry przez wieloryba musi przed upływem czasu potrząsnąć swoimi klockami oraz tymi ułożonymi na planszy wieloryba. Jego celem jest zestawienie odpowiednich par.

4. Po upływie czasu gracze odwracają klocki i sprawdzają czy zestawienia są poprawne. Za każdą zgodną parę badacz otrzymuje jedną pchełkę. Następnie następuje zamiana ról.

Zawartość pudełka:

1) Klocki dźwiękowe – 16 szt.
2) Dwustronna plansza z wielorybami – 1 szt.
3) Dwustronna plansza z radiem – 1 szt.
4) Klepsydra – 1 szt.
5) Pchełki do liczenia punktacji – 60 szt.
6) Drewniany żeton – 1x 4 kolory
7) Instrukcja

Tropimy Dźwięki – Percepcja Słuchowa - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK