Nazwa produktu:

SZEREGI 2

Cena:

42,31 

Na stanie

AC009

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Szeregi 2

Zestaw zawiera 65 elementów o wymiarach 6x6cm. Umożliwia wykonywanie ćwiczeń polegających na kontynuowaniu szeregów i uzupełnianiu szeregów. Aby wykonać ćwiczenia polegające na naśladowaniu szeregów należy zaopatrzyć się w dwa zestawy elementów.

Szereg jest ciągiem elementów ustawionych obok siebie w linii prostej – przytoczona najprostsza definicja ujmuje to, co najistotniejsze w języku mówionym i pisanym. Dzięki linearnemu porządkowi głosek w słowach i liter w wyrazach zapisanych możliwe jest budowanie znaczeń. Jakiekolwiek zakłócenie tego porządku nadaje wypowiedzeniu inny sens (kot : kto, nos : son, notes : seton). Liczne błędy w uszeregowaniu znaków językowych można obserwować u dorosłych osób z afazją, u dzieci z autyzmem, alalią i afazją dziecięcą, u uczniów z dysleksją, a także u osób uczących się języków obcych.


Podczas konstruowania szeregów do ćwiczeń stymulujących muszą być uwzględnione następujące cechy:

a) rosnąca wielkość (od najmniejszego do największego),

b) malejąca wielkość (od największego do najmniejszego),

c) stopniowe domykanie rysunku,

d) rosnąca intensywność barwy.


Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej

Produkt Szeregi II wydawany jest przez znane Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie materiały oferowane przez niniejszą placówkę stanowią fundamentalną część oferowanego przez sklep Juniora.pl asortymentu, gdyż naszą ideą od samego początku jest zapewnianie komplementarnego wyposażenia niezbędnego do pracy wg Metod Krakowskiej®. Jeśli napotkałeś problem ze znalezieniem potrzebnych materiałów dydaktycznych, serdecznie zachęcamy do kontaktu mailowego.

Metoda Krakowska® od lat jest z powodzeniem stosowana w terapii dzieci z objawami ze spektrum zespołu Aspergera, dysleksji czy afazji. Przede wszystkim opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® autorstwa prof. Jagody Cieszyńskiej. Całemu procesowi terapeutycznemu towarzyszy wiele innych ćwiczeń funkcji poznawczych z zakresu różnych sfer. Materiały szkoleniowe proponowane przez Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej znajdą Państwo w naszym sklepie między innymi w kategoriach: analiza i synteza wzrokowa, programowanie języka, ćwiczenia lewopółkulowe, nauka czytania – czytanie globalne oraz nauka zabawy. Wydawnictwo Metody Krakowskiej® cyklicznie organizuje również najróżniejsze warsztaty, szkolenia oraz webinary kierowane do rodziców a także nauczycieli.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SZEREGI 2”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK