Nazwa produktu:

Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania-Samogłoski

Cena:

63,96 

Na stanie

AC032

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Symultaniczno- Sekwencyjna Nauka Czytania – Samogłoski

Powtarzanie, rozpoznawanie i nazywanie samogłosek jest ważnym aspektem nauki mowy i czytania. Obrazki motywujące dzieci do powtarzania pierwszych dźwięków językowych przedstawiają sytuacje, które można opisać nawet jednym dźwiękiem. Takiego materiału pokazującego znaczenia potrzebują także dzieci, które stawiają pierwsze kroki na drodze poznawania pisma. Tak w trakcie nauki czytania dzieci zdrowych, jak i w terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, zapis literowy powinien być stosowany zgodnie ze swym przeznaczeniem, a więc musi odsyłać do jakiejś treści. Nawet pojedyncza samogłoska może nieść sens, dzięki któremu praca nad mową, wymową czy techniką czytania staje się jednocześnie pracą nad rozumieniem.

„A” jest dźwiękiem, który może oznaczać zachwyt, przerażenie, cierpienie czy zrozumienie. Może też odnosić się do sytuacji badania gardła przez lekarza czy śpiewania dziecku do snu. Zestaw zawiera aż 5 ilustracji do każdej z samogłosek po to, by uniknąć trwałego przyporządkowania dźwięku mowy do określonego kontekstu (np. kojarzenia „U” wyłącznie z lecącym samolotem). Różnorodność sensów, odnoszących się do tego samego symbolu, uświadamia dziecku uniwersalność znaków językowych i zapoznaje ze zjawiskiem wieloznaczności.

Usta postaci na obrazkach ułożone są tak, jakby osoby te wypowiadały odpowiednie samogłoski. Dzięki temu identyfikacja dźwięku staje się łatwiejsza, a dziecko uczy się odczytywania układu artykulacyjnego i kojarzenia go z właściwą głoską. Zestaw zawiera 30 ilustracji, kartoniki z pojedynczymi samogłoskami oraz podpisy zawierające po 2 i 3 znaki (AA oraz AAA itd.). Te ostatnie służą do nauki odczytywania sekwencji samogłosek.

Zestaw został przygotowany tak, aby w terapii, a także w nauce mówienia i czytania dzieci zdrowych, mógł zostać wykorzystany do jak największej liczby ćwiczeń. Głównym jego przeznaczeniem jest stworzenie sytuacji do powtarzania, rozpoznawania i samodzielnego odczytywania samogłosek, ale może także zostać wykorzystany do treningu:

  • intonacji (dla każdej z 5 ilustracji ta sama samogłoska może zabrzmieć inaczej),
  • odczytywania i nazywania emocji,
  • odczytywania i naśladowania układu artykulacyjnego,
  • przyjmowania perspektywy drugiej osoby.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej


Produkt “Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania – samogłoski” dostarczany jest przez cenione Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie pomoce logopedyczne publikowane przez niniejszą placówkę stanowią ważną część posiadanego przez sklep Juniora.pl asortymentu, gdyż naszym celem od samego początku jest dostarczanie kompleksowego wyposażenia potrzebnego do prowadzenia terapii wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem ze znalezieniem potrzebnych materiałów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Metoda Krakowska® od lat jest z powodzeniem wdrażana w terapii dzieci z objawami ze spektrum zespołu Aspergera, dysleksji czy alalii. Przede wszystkim polega ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® prof. Cieszyńskiej. Nauce czytania towarzyszy wiele innych ćwiczeń funkcji poznawczych u dzieci. Artykuły dostarczane przez Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej zamieściliśmy w naszym sklepie między innymi w działach: analiza i synteza wzrokowa, programowanie języka – czasowniki, ćwiczenia lewopółkulowe, nauka czytania oraz matematyka dla dzieci. Centrum Metody Krakowskiej systematycznie organizuje także rozmaite warsztaty, szkolenia oraz webinary uwzględniające potrzeby rodziców oraz nauczycieli.

Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania-Samogłoski - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK