Sekwencje Ruchowe

Cena:

42,44 

Na stanie

AC081

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Sekwencje Ruchowe

Aktywność ruchowa jest ważnym źródłem poznawania świata. Dzieci aktywne fizycznie mają wyższy poziom koncentracji na różnych zadaniach, są także bardziej kreatywne, co koreluje w przyszłości z lepszymi wynikami w nauce. Wspólne zabawy ruchowe, redukują stres i poprawiają nastrój. Zabawa w naśladowanie póz przedstawionych na fotografiach aktywuje wiele, nawet odległych obszarów mózgu, jest ważnym ćwiczeniem budowania planu ruchu. Przede wszystkim pobudza aktywność neuronów zwierciadlanych (lustrzanych), ułatwiając wyrażanie własnych i odczytywanie emocji innych. Uczy także przekodowywania obrazu w ruch, co jest podstawową umiejętnością ułatwiającą opanowanie sztuki pisania.

Zestaw składa się z 24 kart przedstawiających postacie w różnych pozach i instrukcji.
Jagoda Cieszyńska-Rożek

Krótki film o …


Produkt Sekwencje ruchowe jest dostarczany przez Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej. Wszystkie zestawy publikowane przez Centrum Diagnostyczne stanowią bardzo istotną część oferowanego przez nasz sklep asortymentu, gdyż naszą ideą od samego początku jest zapewnianie profesjonalnego wyposażenia potrzebnego do prowadzenia terapii wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem ze znalezieniem wszystkich materiałów, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią.

Metoda Krakowska® od lat jest skutecznie stosowana w terapii dzieci z objawami zespołu Aspergera, porażenia mózgowego czy alalii. Przede wszystkim polega ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania®. Całemu procesowi terapeutycznemu towarzyszy wiele innych ćwiczeń funkcji poznawczych z zakresu różnych sfer. Materiały dydaktyczne oferowane przez Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej można znaleźć w naszym sklepie między innymi w działach: grafomotoryka, programowanie języka – rzeczowniki, historyjki obrazkowe, nauka czytania oraz wczesne wspomaganie rozwoju. Wydawnictwo Metody Krakowskiej® cyklicznie organizuje również praktyczne warsztaty kierowane do rodziców oraz opiekunów i terapeutów.

Sekwencje Ruchowe - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK