Nazwa produktu:

Relacje

Cena:

42,31 

Na stanie

AC006

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Relacje

Relacja ujmuje zależność między dwoma bądź większą liczbą elementów (podmiotów, przedmiotów, fragmentów obiektów, cech). Ujęcie relacji wymaga przetwarzania sekwencyjnego, charakteryzującego pracę lewej półkuli mózgu. Najistotniejsze w terapii funkcji poznawczych jest wypracowanie umiejętności dostrzegania różnic pomiędzy elementami i związków zachodzących między nimi. Sprawności te są konieczne do opanowania języka mówionego i pisanego, ale także relacji społecznych, umiejętności kategoryzowania i rozumienia zależności przyczynowo- skutkowych.

Edukacja szkolna wymaga także dostrzegania relacji między symbolem i jego reprezentacją w realnym świecie, znakiem i znaczeniem, zachowaniem i przejawianymi emocjami.

RELACJE pozwala na stymulację:

  • analizy wzrokowej
  • koncentracji
  • świadomej kontroli wzrokowej
  • uwagi dowolnej
  • rozumienia instrukcji niewerbalnej
  • rozumienia zwerbalizowanych przez terapeutę relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioru
  • werbalizowania relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioru

Ćwiczenia dostrzegania relacji przygotowują do:

  • rozumienia zależności przyczynowo-skutkowych
  • uczenia się przez instrukcję
  • nabywania systemu językowego – gramatyki języka

Zestaw składa się z 84 elementów.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej

Produkt ćwiczący dostrzeganie relacji jest dostarczany przez cenione Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej. Wszystkie pomoce dostarczane przez niniejszą placówkę stanowią bardzo istotną część posiadanego przez nas asortymentu, gdyż naszą ideą jest przede wszystkim zapewnianie komplementarnego wyposażenia potrzebnego do prowadzenia terapii wg Metod Krakowskiej®. Jeśli napotkałeś problem z odnalezieniem wszystkich materiałów, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Metoda Krakowska® w ostatnich latach jest skutecznie wykorzystywana w terapii dzieci z objawami ze spektrum autyzmu, zespołu downa czy afazji. W dużej mierze opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania®. Całemu procesowi terapeutycznemu towarzyszy sporo innych ćwiczeń funkcji poznawczych u dzieci. Produkty proponowane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej można znaleźć w naszym sklepie między innymi w kategoriach: analiza i synteza wzrokowa, motoryka mała i duża, historyjki obrazkowe, nauka czytania – samogłoski oraz poprawna wymowa. Wydawnictwo Metody Krakowskiej® cyklicznie organizuje także najróżniejsze szkolenia w odpowiedzi na potrzeby rodziców oraz nauczycieli.

Relacje - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK