Pus. Emocje Dziecka. Co Czuję? Co Czujesz? Co Czujemy?

Cena:

21,00 

Na stanie

EP048

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Pus. Emocje dziecka 1. Co czuję? Co czujesz? Co czujemy?

Książeczka przygotowana została z myślą przede wszystkim o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Może być przydatna także w pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Jej głównym celem jest pomoc w nauce rozpoznawania emocji własnych i cudzych oraz adekwatnego reagowania na nie. Ma ona także wspierać rozwój umiejętności społecznych, które są niezbędne do właściwego odnalezienia się i funkcjonowania zarówno w grupie rówieśniczej, jak i w innych grupach społecznych. Właściwie rozwinięte kompetencje społeczne oraz umiejętność dostrzegania, nazywania i rozumienia własnych emocji są fundamentalne dla ogólnego rozwoju człowieka i mają wielki wpływ na jego relacje z innymi osobami.

Zawarte w zeszycie ćwiczeń PUS zadania i ćwiczenia mają zróżnicowaną, ale opartą zawsze na zabawie, formę, która w niewymuszony sposób pozwala zdobywać wiedzę o emocjach.

Ćwiczenia ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności mają formę zarówno obrazkową, obrazkowo-tekstową, jak i wyłącznie tekstową. Dzięki nim doskonalą między innymi umiejętność aktywnego słuchania i rozumienia innych, umiejętność nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji, a także kształtują empatię i zdolność do wczuwania się w emocje innych osób.

Pus. Emocje Dziecka. Co Czuję? Co Czujesz? Co Czujemy? - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK