Nazwa produktu:

Przesiewowy Test Do Badania Artykulacji

Cena:

69,00 

Brak w magazynie

AC029

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Przesiewowy Test Do Badania Artykulacji

Test służy do diagnozowania umiejętności wymowy głosek, które zgodnie ze statystycznym modelem rozwojowym pojawiają się wcześnie, a mianowicie głosek: palatalnych (ś, ź, ć, ʒ́ ) , przedniojęzykowo-zębowych (s, z, c,ʒ), prymarnej dla szeregu głosek przedniojęzykowo-dziąsłowych – l oraz dziąsłowych ( ś, ž, č, ǯ, r) które ze względu na stopień trudności realizacyjnej, pojawiają się zwykle w procesie rozwojowym później . Badania kliniczne dowodzą, że są to głoski, z wymową których dzieci mają największy problem.

Podczas swobodnych wypowiedzi dziecka w trakcie diagnozowania “Przesiewowym testem do badania artykulacji”, badający ma również możliwość usłyszenia ewentualnych deformacji i błędnych realizacji głosek, które rzadziej ulegają substytucjom lub zaburzeniom, niemniej indywidualnie mogą się pojawić.


Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej


“Przesiewowy test do badania artykulacji” opracowany został przez cenione Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej. Wszystkie zestawy oferowane przez Centrum Diagnostyczne stanowią ważną część posiadanego przez sklep Juniora.pl asortymentu, gdyż naszą ideą od samego początku jest dostarczanie profesjonalnego wyposażenia potrzebnego do wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem ze znalezieniem wszystkich artykułów, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Metoda Krakowska® od lat jest z powodzeniem wdrażana w terapii dzieci z objawami zespołu Aspergera, zespołu downa czy afazji. Przede wszystkim polega ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® prof. Cieszyńskiej. Procesowi terapii towarzyszy mnóstwo innych ćwiczeń funkcji poznawczych z zakresu różnych sfer. Materiały dydaktyczne oferowane przez Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej można znaleźć w sklepie Juniora.pl między innymi w działach: analiza i synteza wzrokowa, emocje i relacje społeczne, pomoce logopedyczne, nauka czytania – czytanie globalne oraz percepcja. Centrum diagnostyczne Metody Krakowskiej® systematycznie organizuje także praktyczne webinary uwzględniające potrzeby rodziców a także opiekunów i terapeutów.

Przesiewowy Test Do Badania Artykulacji - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK