Odmiana Rzeczownika Cz.2 (Fleksja) Słucham I Uczę Się Mówić

Cena:

27,00 

Na stanie

AA048

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Odmiana rzeczownika cz.2 ( fleksja ) słucham i uczę się mówić

Seria logopedyczna “Słucham i uczę się mówić”

Odmiana rzeczownika (Fleksja) – część 2 (liczba mnoga)

Językowe ćwiczenia słuchowe przeznaczone są dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niezakończonym rozwojem mowy.

Wykorzystując wiedzę wynikłą z stosowania serii Słucham i uczę się mówić przygotowaliśmy nowe książeczki z serii Fleksja. Pomoce te oparte są na, stosowanej do tej pory, zasadzie wydłużenia czasu trwania głosek.

Zadaniem serii jest:

* Umożliwienie dziecku dokładnego wysłuchania końcówki odmienionego wyrazu

* Zapoznanie się z różnymi formami odmiany wyrazów

* Ćwiczenie artykulacji (wymowy) wyrazów i końcówek

* Ćwiczenie uwagi słuchowej

* Ćwiczenie rozumienia wypowiedzi językowych

* Przygotowanie do samodzielnego budowania zdań poprawnych pod względem gramatycznym

Do płytek dołączono ilustrowane książeczki. Pozwoli to na jednoczesne ćwiczenie uwagi, koncentracji, analizy i syntezy wzrokowej oraz na wczesną symultaniczno-sekwencyjną naukę czytania.

Wybrałam jako przykładowe te rzeczowniki, które są dziecku znane z życia a także łatwe artykulacyjnie.

Dziecko powinno słuchać nagrań codziennie przez 15 minut (sesje można podzielić na trzy pięciominutowe odcinki). Ważne, by słuchanie nie było zakłócone, dlatego nie należy pozwolić dziecku na percepcję z „wolnego pola” czyli przez głośniki. Aby wyłączyć wszystkie inne dźwięki dziecko słucha bezpośrednio ze słuchawek. Nie powinno w tym czasie bawić się, ani odbierać innych bodźców (wzrokowych, dotykowych czy smakowych)

Książeczka: oprawa miękka

Środek: 40 stron, 72 ilustracje + płytka CD

Autor: Elżbieta Wianecka

Lektor: Elżbieta Wianecka

ISBN 978-83-61022-08-4

Oferowany produkt Odmiana rzeczownika (Fleksja) – część 2 (liczba mnoga) pochodzi z oferty wydawnictwa Arson. Marka ta oferuje setki produktów ułatwiających pracę edukacyjną z dziećmi w różnym wieku. W naszym sklepie internetowym pomagamy Państwu w doborze kompleksowych materiałów edukacyjnych przydatnych w terapii Metodą Krakowską®, wiele z nich pochodzi właśnie z asortymentu Arson.

Oferta firmy Arson obejmuje między innymi: pomoce terapeutyczne, gry edukacyjne, a także specjalistyczne publikacje. Chociaż w naszej pracy skupiamy się przede wszystkim na dostarczaniu pomocy mających zastosowanie w terapiach dzieci z problemami rozwoju, to większość z oferowanych kolekcji perfekcyjnie sprawdza się jako pomoce szkolne dla wszystkich dzieci. Artykuły wydawnictwa Arson znajdą Państwo w naszym sklepie między innymi w następujących działach: ćwiczenia lewopółkulowe – szeregi, percepcja wzrokowa, kategoryzacje, pomoce logopedyczne oraz książki. Masz jakieś pytania dotyczące zestawu Odmiana rzeczownika (Fleksja) – część 2 (liczba mnoga)? Gorąco zapraszamy do albo przez platformę FB.


Odmiana Rzeczownika Cz.2 (Fleksja) Słucham I Uczę Się Mówić - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK