Nazwa produktu:

O Co Chodzi? 2 Rozumienie Idiomów …

Cena:

42,00 

Na stanie

AI319

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

O Co Chodzi? 2 Rozumienie Idiomów …

Autorki: Ewa Bielenda-Mazur, Zdzisława Orłowska-Popek

O co chodzi? Rozumienie idiomów i przenośni. Część 2 to ćwiczenia dla dzieci z zespołem Aspergera oraz tych, które mają trudności w rozumieniu znaczeń abstrakcyjnych, idiomów i powiedzeń metaforycznych. Pomoc sprawdzi się także w pracy z dziećmi niesłyszącymi, dwujęzycznymi, z afazją, autyzmem oraz dysleksją.

Ćwiczenia zostały opracowane tak, by ułatwić dziecku rozumienie wieloznaczności. Z każdym powiedzeniem dziecko zapoznaje się według określonego schematu:

  • czyta opowiadanie,
  • analizuje ilustrację sytuacyjną,
  • wykonuje ćwiczenia wspomagające rozumienie wieloznaczności.

Taki schemat jest efektywnym sposobem na dekodowanie znaczenia idiomu w kontekście. Dziecko, wykonując ćwiczenia, odwołuje się do doświadczeń bohaterów oraz do sytuacji ze swojego życia. W ten sposób stopniowo zaczyna rozumieć znaczenie idiomów i przenośni.

O co chodzi? to sprawdzone narzędzie dla logopedów, terapeutów, nauczycieli szkół specjalnych i powszechnych, a także rodziców i opiekunów.

Autorki: Ewa Bielenda-Mazur, Zdzisława Orłowska-Popek

ISBN: 978-83-66804-53-1

Format: A4

Liczba stron: 72


O CO CHODZI? 2 ROZUMIENIE IDIOMÓW … to ćwiczenia dostarczane przez doceniane popularne krajowe wydawnictwo WIR specjalizujące się w rozmaitych pomocach logopedycznych. W naszym serwisie oferujemy niemal 200 pozycji przeznaczonych zarówno dla dziecięcych terapeutów jak również opiekunów osób dorosłych z zaburzeniami różnego typu: demencja, zespoły otępienne czy mniej znany zespół Cockayne’a. Polskie wydawnictwo WIR zapewnia również przydatną literaturę stworzoną dla nauczycieli a także terapeutów. Znakomite pomoce z asortymentu w/w wydawnictwa znajdą Państwo w sklepie Juniora w różnych kategoriach, między innymi: ćwiczenia lewopółkulowe, programowanie języka, grafomotoryka, logiczne myślenie, percepcja oraz pomoce logopedyczne. Eksperci z wydawnictwa WIR cyklicznie organizują także różnego typu szkolenia i warsztaty poświęcone tematom z zakresu zaburzeń rozwojowych. Artykuły edukacyjne tej marki dobrze sprawdzają się w różnych etapach pracy w terapii Metodą Krakowską®. Do popularnych kolekcji wydawnictwa należą m.in.: Wczesne wspomaganie rozwoju, Mój język polski, Dyskleksja, 20-minutówki logopedyczne oraz Logopotyczki.

O Co Chodzi? 2 Rozumienie Idiomów … - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK