Nazwa produktu:

NEUROLOGOPEDIA .NEUROBIOLOGICZNE PODSTAWY WCZESNEJ TERAPII ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH-TOM I

Cena:

41,90 

Na stanie

AI184

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Neurologopedia. Neurobiologiczne Podstawy Wczesnej Terapii Zaburzeń Rozwojowych – Tom I

to zbiór tekstów poświęconych współczesnym problemom neurologopedii. Polecana wszystkim logopedom i terapeutom, którzy poszukują skutecznych metod wspierania dzieci z zaburzeniami w rozwoju.
Publikowane w tomie artykuły są wynikiem wielu lat doświadczeń naukowych oraz terapeutycznych autorów. Mają one wymiar teoretyczny i praktyczny – stanowią próbę przekazania szerokiej wiedzy na temat wczesnego postępowania terapeutycznego. Terapia, w rozumieniu autorów, opiera się na mechanizmach neuroplastyczności mózgu, tj. zmiany reprezentacji korowych mózgu na skutek organizowanych przez terapeutę doświadczeń.

Autorzy:

 • Jagoda Cieszyńska-Rożek
 • Zdzisława Orłowska-Popek
 • Marzena Błasiak-Tytuła
 • Marta Korendo
 • Halina Pawłowska-Jaroń
 • Anna Siudak
 • Ewa Bielenda-Mazur
 • Alicja Kabała
 • Katarzyna Sedivy-Mączka
 • Dorota Konieczna
 • Magdalena Peterek
 • Agnieszka Staniszewska-Mól
 • Łucja Skrzypiec

Pod redakcją: Marzena Błasiak-Tytuła, Anna Siudak

Z recenzji dr hab. Danuty Grzesiak-Witek:
„Analizując niniejszy tom pod względem treści, znalazły się w nim wszystkie zagadnienia, stanowiące przedmiot zainteresowań współczesnej neurologopedii […], tj. stymulacja rozwoju mowy dzieci bilingwalnych, diagnoza logopedyczną dzieci z zespołem Aspergera, diagnoza i terapia dzieci z FASD, mamy także: sposoby interwencji w przypadku alalii lub w sytuacji zaburzeń percepcji słuchowej. Ponadto w tomie znajdziemy kolejne potwierdzenie skuteczności Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania®, a to dzięki sprawozdaniu z badań z wprowadzenia tej metody w grupie przedszkolnej. Nie bez znaczenia pozostają także artykuły na temat różnic płciowych w budowie i funkcjonowaniu mózgu, czy odnośnie do percepcji czasu”.

Liczba stron: 189
ISBN: 978-83-65423-04-7

Prezentowany produkt “NEUROLOGOPEDIA .NEUROBIOLOGICZNE PODSTAWY WCZESNEJ TERAPII ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH-TOM I” oferowany jest przez doceniane popularne krajowe wydawnictwo WIR specjalizujące się w rozmaitych pomocach terapeutycznych. W naszym katalogu prezentujemy niemal 200 pozycji przeznaczonych zarówno dla terapeutów dziecięcych jak również opiekunów osób dorosłych ze schorzeniami typu: afazja, zespoły otępienne czy mniej znany zespół Cockayne’a. Wydawnictwo WIR dostarcza również specjalistyczną literaturę przeznaczoną dla nauczycieli oraz opiekunów. Liczne pomoce z asortymentu w/w wydawnictwa umieściliśmy w sklepie Juniora w rozmaitych działach, takich jak: ćwiczenia lewopółkulowe, nauka czytania, grafomotoryka, poprawna wymowa, percepcja wzrokowa, a także dysleksja. Doświadczeni pedagodzy z wydawnictwa WIR systematycznie organizują także tematyczne szkolenia i warsztaty dedykowane tematyce zaburzeń rozwojowych. Materiały edukacyjne WIR wyśmienicie sprawdzają się w różnych etapach pracy terapeutycznej Metodą Krakowską®. Do sprawdzonych produktów wydawnictwa należą między innymi: Matematyka krok po kroku, O co chodzi?, Dyskleksja, Autyzm ćwiczenia stolikowe oraz Moje pierwsze zdania.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „NEUROLOGOPEDIA .NEUROBIOLOGICZNE PODSTAWY WCZESNEJ TERAPII ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH-TOM I”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEUROLOGOPEDIA .NEUROBIOLOGICZNE PODSTAWY WCZESNEJ TERAPII ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH-TOM I - 20902

Więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK