waluta:  
Katalog Juniora.pl
   pomoce logopedyczne okładka  
 Do pobrania:)

Metody komunikacyjne w nauczaniu języka

50,00 zł

Kod: AC044
Wysyłka:48 godzin
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

"Technika komunikacyjna jest sposobem kształtowania systemu językowego w umyśle drugiego człowieka podczas rozmowy, w której nadawca i odbiorca mają intencję przekazywania i odbierania informacji. W rozmowie wykorzystuje się subkody niejęzykowe i językowe, a znaczenia negocjowane są w konsytuacjach i kontekstach."


Jagoda Cieszyńska-Rożek
Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci.

    Pomoc "Komunikacyjne metody .." przeznaczona jest dla dzieci z szeroko pojętymi zaburzeniami komunikacji -  Zespołem Aspergera, alalią, afazją dziecięcą, także dla dzieci dwujęzycznych. Praca z figurkami przedstawiającymi konkretne osoby pozwala na przećwiczenie w zabawie sytuacji z życia codziennego, naukę przydatnych w komunikacji zwrotów, ćwiczenie interakcji społecznych. Podczas zajęć z wykorzystaniem figurek możemy posłużyć się przykładowymi dialogami jednak największą wartość terapeutyczną niesie tworzenie własnych scenariuszy dialogów pasujących do indywidualnych doświadczeń dziecka. Ważną cechą figurek jest możliwość dostosowania ich wyglądu tak aby przedstawiały w jak najbardziej dosłowny sposób osoby znane dziecku.

Korzystając z zestawu w domu możemy pomalować je tak, aby figurka przedstawiająca mamę miała jej kolor włosów, ulubioną sukienkę w zielone paski i  czerwone korale. Twarz postaci możemy narysować lub przykleić wyciętą ze zdjęcia.

 Zestaw składa się z czterech figurek: mamy, taty, córki i syna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Klienci polecają również:
 • Ołówek trójkątny

  Ołówek trójkątny

  2,10 zł

 • Piłka Miękka 6 cm

  Piłka Miękka 6 cm

  3,20 zł

 • Rozgałęziacz do słuchawek

  Rozgałęziacz do słuchawek

  7,54 zł

 • Nożyczki leworęczne zaokrąglone 13 cm

  Nożyczki leworęczne zaokrąglone 13 cm

  4,55 zł

 • Nożyczki 13 cm

  Nożyczki 13 cm

  4,49 zł

 • W co się ubrać - gra edukacyjna

  W co się ubrać - gra edukacyjna

  45,00 zł

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.