Nazwa produktu:

Magiczny Trójkąt – Stymulacja Funkcji Wzrokowych

Cena:

150,00 

Na stanie

AA098

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Magiczny Trójkąt – Stymulacja Funkcji Wzrokowych

Magiczny trójkąt to układanka edukacyjna rozwijająca funkcje wzrokowe, która przygotowuje do szybkiego przeprowadzania analizy bodźców wzrokowych, włącza w swój zakres ćwiczenia myślenia. Stymulacja analizatora wzroku jest konieczna u wszystkich dzieci, ponieważ jest ona prymarnym etapem w rozwoju inteligencji oraz uczenia się komunikacji językowej.

W pierwszym etapie pracy dorosły wybiera elementy w jednym kolorze i składa je w ramce. Dziecko obserwuje działanie, by mogło samodzielnie składać trójkąt według podanego wzoru. Następnie dorosły pokazuje dziecku wzór i analizując go krok, po kroku wspólnie z dzieckiem składa trójkąt.

Kolejnym etapem jest samodzielne działanie dziecka. Układa ono trójkąty według załączonych wzorów. Proste wzory są rozdzielone kreską. Trudniejsze nie zawierają kresek łączących elementy. W tym przypadku dziecko, na podstawie wcześniejszych doświadczeń, musi domyśleć się, w jaki sposób złożyć trójkąt.

Zadaniem dziecka jest np.
– ułożenie trójkąta w wybranym kolorze. Wśród wszystkich figur musi wybrać takie elementy, które będą pasowały do danej kategorii,
– ułożenie trójkąta składającego się z dwóch, trzech kolorów.

Po kilkakrotnym ułożeniu trójkątów według załączonych wzorów, dziecko, może układać samodzielnie wzory, według własnego pomysłu.

Zestaw zawiera:
– kolorowe elementy z płyty PCV (pocięte trójkąty na 3,5,7 i 9 elementów w czterech kolorach),
– podkładkę do układania trójkąta z białej płyty PCV,
– 36 wzorów do układania z różnym stopniem trudności,
– instrukcja wraz z trudniejszymi rozwiązaniami,
– twarde opakowanie.

Produkt Magiczny trójkąt pochodzi z asortymentu polskiego wydawnictwa Arson. Firma ta dostarcza setki produktów wspierających pracę terapeutyczną z dziećmi. W naszym sklepie pomagamy rodzicom i terapeutom w zakupie kompleksowych zestawów przydatnych w terapii wg Metody Krakowskiej®, duża część pochodzi właśnie z oferty Arson.

Kolekcja marki Arson zawiera np.:: pomoce edukacyjne, rozmaite ćwiczenia słuchowe, a także specjalistyczne książki. Chociaż w naszym sklepie online koncentrujemy się przede wszystkim na zapewnieniu zestawów przydatnych w terapiach dzieci z zaburzeniami rozwoju, to większość z oferowanych produktów bardzo dobrze sprawdza się jako pomoce dydaktyczne dla wszystkich dzieci. Artykuły wydawnictwa Arson znajdziesz w naszym serwisie między innymi w działach: grafomotoryka, percepcja, kategoryzacje, pomoce logopedyczne oraz ćwiczenia pamięci. Masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zestawu Magiczny trójkąt? Gorąco zachęcamy do lub przez profil na Facebooku.

Magiczny Trójkąt – Stymulacja Funkcji Wzrokowych - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK