Magiczny Kwadrat -Stymulowanie Funkcji Wzrokowych

Cena:

148,00 

Brak w magazynie

AA095

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Magiczny kwadrat – Stymulowanie Funkcji Wzrokowych

to układanka rozwijająca percepcję wzrokową oraz umiejętność logicznego myślenia.

W pierwszym etapie pracy należy wybrać elementy w jednym kolorze i złożyć je w ramce. Dziecko obserwuje nasze działanie. Następnie należy pokazać wzór dziecku i analizując go krok, po kroku wspólnie ułożyć kwadrat.

Kolejnym etapem jest samodzielne działanie dziecka. Układa ono kwadraty według załączonych wzorów. Proste wzory są rozdzielone kreską. Trudniejsze nie zawierają kresek łączących elementy. W tym przypadku dziecko, na podstawie wcześniejszych doświadczeń, musi domyśleć się, w jaki sposób złożyć kwadrat.

Zadaniem dziecka jest np.
– ułożenie kwadratu w wybranym kolorze. Wśród wszystkich figur musi wybrać takie elementy, które będą pasowały do danej kategorii,
– ułożenie kwadratu składającego się z dwóch, trzech kolorów.

Po kilkakrotnym ułożeniu kwadratów według załączonych wzorów, dziecko, może układać samodzielnie kwadrat, według własnego pomysłu.

Zestaw zawiera:
– kolorowe elementy z płyty PCV (pocięte kwadraty na 4,6,8 i 10 elementów w czterech kolorach),
– podkładka do układania kwadratu z białej płyty PCV,
– 49 wzorów do układania, z różnym stopniem trudności,
– instrukcja wraz z trudniejszymi rozwiązaniami,
– twarde opakowanie.

Autorzy: A.Wianecka, A. Bala.

Zestaw Magiczny kwadrat pochodzi z asortymentu polskiego wydawnictwa Arson. Marka ta dostarcza ponad sto produktów wspierających pracę edukacyjną z najmłodszymi. W naszym sklepie internetowym pomagamy rodzicom i terapeutom w zdobyciu komplementarnych pomocy nieodzownych w terapii wg Metody Krakowskiej®, duża część z nich pochodzi właśnie z kolekcji Arson.

Kolekcja wydawnictwa Arson zawiera np.:: pomoce terapeutyczne, rozmaite ćwiczenia słuchowe, a także ćwiczenia ogólnorozwojowe. Chociaż w naszej pracy skupiamy się przede wszystkim na dostarczaniu zestawów mających zastosowanie w terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, to dużo tych kolekcji idealnie sprawdza się jako pomoce dydaktyczne dla prawidłowo rozwijających się dzieci. Artykuły marki Arson znajdą Państwo w naszym sklepie online między innymi w kategoriach: ćwiczenia lewopółkulowe – szeregi, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, kategoryzacje, analiza i synteza wzrokowa oraz książki. Masz jakieś pytania odnośnie zestawu Magiczny kwadrat? Gorąco zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.

Magiczny Kwadrat -Stymulowanie Funkcji Wzrokowych - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK