Logico Piccolo. Orientacja przestrzenna. Orientacja na płaszczyźnie. Kształty.

Cena:

13,01 

Na stanie

MC059

9788373153080

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Logico Piccolo. Orientacja przestrzenna. Orientacja na płaszczyźnie. Kształty

Serie ćwiczeń Logico Piccolo przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Przy współpracy wykwalifikowanych pedagogów opracowano materiał, który swoją tematyką oraz formą graficzną zachęca do zabawy i nauki. Na kolejnych kartach dzieci odkrywają sytuacje i postacie, z którymi mogą się identyfikować.

Każdą książeczkę, niezależnie od tego, do którego poziomu nauczania jest przeznaczona, można wykorzystać w wieloraki sposób, np.:

  • w pracy indywidualnej lub grupowej na zajęciach,
  • na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych,
  • na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych,
  • podczas ćwiczeń indywidualnych w domu.

Na każdym poziomie kształcenia LOGICO uczy dziecko samodzielnego podejmowania decyzji, nie eksponując przy tym popełnionych błędów. Sprzyja to podniesieniu jego własnej wartości, a przy okazji uczy odpowiedzialności. Ćwiczenia są metodycznie przemyślane, a ich tematyka tak zróżnicowana, że dziecko przy okazji bezstresowego utrwalania znanych mu już treści, poznaje nowe. Atrakcyjne ćwiczenia zawierają elementy rozwijające u dziecka sferę intelektualną, emocjonalną i manualną, a to wszystko dzieje się podczas zabawy.

LOGICO PICCOLO to zestaw doskonałych ćwiczeń wspierających rozwój dziecka, budzących jego ciekawość poznawczą, a nade wszystko uczących samodzielnego myślenia.

Umiejętności zdobyte po rozwiązaniu książeczki Orientacja na płaszczyźnie – Kształty:

  • Rozpoznawanie takich samych wzorów
  • Tworzenie wzoru z podanych elementów
  • Wskazywanie brakującego elementu przy tworzeniu wzoru
  • Wskazywanie brakującego fragmentu wzoru

Propozycje atrakcyjnych ćwiczeń zawarte w niniejszej pozycji, a także możliwość manipulowania guzikami (w ramce, którą można zakupić w naszym sklepie dodatkowo, a jest ona uzupełnieniem zestawu) podczas poszukiwania prawidłowego rozwiązania sprawią, że dzieci będą się chętniej uczyć, spontanicznie sięgając po zadania o charakterze zabawy. Dzięki temu ich praca przyniesie większe efekty.

Nie bez znaczenia jest fakt, że w trakcie wykonywania zaproponowanych ćwiczeń nauczyciele lub rodzice będą mieli szansę szybko ustalić, które dzieci mają trudności z czytaniem (w związku z obniżoną sprawnością percepcji wzrokowej, słuchowej czy orientacji przestrzennej) i podjąć natychmiastowe działania kompensacyjne.

TematOrientacja na płaszczyźnie. Kształty.
AutorJohannes Elbert
Ilość kart16
Format16,2×23,4 cm
OprawaMiękka, Kołobrulion
KategoriaPomoce dydaktyczne do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych
Logiczne myślenie
Percepcja wzrokowa
Analiza i synteza wzrokowa
Pomoce dydaktyczne- edukacja wczesnoszkolna
Wiek6-8 lat
ISBN9788373153080
Naklejki Wielokrotnego Użytku – Zabawa W Dom - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów

Zobacz też aktualne promocje

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK