Nazwa produktu:

Ilustrowany Podręcznik Umiejętności Społecznych 2

Cena:

48,60 

Na stanie

HA105

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Ilustrowany Podręcznik Umiejętności Społecznych 2

Trening interakcji społecznych dla nastolatków i młodych dorosłych z autyzmem Większość umiejętności społecznych człowieka polega na tym, że w umyśle potrafi on przyjąć perspektywę drugiej osoby. Umiejętności te nie są jednak oczywiste dla osób z autyzmem, dlatego należy ich uczyć w wyrazisty sposób. I właśnie to jest celem drugiej części Ilustrowanego podręcznika umiejętności społecznych, przeznaczonej dla nastolatków i młodych dorosłych: dzielimy umiejętności na mniejsze elementy i jasno pokazujemy, jak należy się zachować i co powiedzieć w danych sytuacjach społecznych. W książce krok po kroku prezentowane są umiejętności potrzebne w sytuacjach, z którymi nastolatki niejednokrotnie stykają się w codziennym życiu, takie jak:

 • nawiązywanie i podtrzymywanie przyjaźni,
 • zadawanie pytań nauczycielowi podczas lekcji,
 • powitania i pożegnania,
 • okazywanie empatii i zrozumienia,
 • przerywanie rozmowy innym osobom,
 • wykonywanie trudniejszych zadań w szkole,
 • unikanie delikatnych tematów podczas rozmowy,
 • praca w grupie,
 • zaproszenie drugiej osoby na randkę,
 • zaprezentowanie się podczas rozmowy o pracę,
 • proszenie o pomoc,
 • radzenie sobie z przeciwnościami.

Produkt ILUSTROWANY PODRĘCZNIK UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH 2 wydaje wydawnictwo Harmonia. W sklepie Juniora zgromadziliśmy wiele najrozmaitszych pomocy dydaktycznych grupy wydawniczej Harmonia. Pomoce te są przeznaczone dla każdego, kto na co dzień jest aktywnie zaangażowany we wspomaganie rozwoju najmłodszych.
Firma Harmonia pełni istotną rolę na rynku wydawniczym już wiele lat. Grupa Wydawnicza Harmonia obejmuje także znane wydawnictwo naukowe dostarczające liczne opracowania dotyczące pracy pedagogicznej z niepełnosprawnymi dziećmi opracowane przez znanych specjalistów takich jak Tony Attwood, Ellen Jack czy Jeanne Watson. Oferta firmy obejmuje także książki wielu polskich autorów takich jak: Małgorzata Barańska, Ewa Pisula, Romana Sprawka, Katarzyna Szłapa i Sławomir Wrzesiński. Jeśli potrzebujesz wiarygodnych informacji z zakresu nowoczesnych trendów w psychoterapii najmłodszych, warto poszukać wiedzy w książkach wydawnictwa Harmonia. Ofertę tego wydawnictwa znajdziesz w sklepie internetowym Juniora między innymi w działach: pomoce edukacyjne – szkoła, motoryka mała i duża, emocje i relacje społeczne, percepcja słuchowa oraz fleksja.
W sklepie Juniora.pl oferujemy kompleksowe pomoce edukacyjne wykorzystywane w terapii Metodą Krakowską. W razie problemów w znalezieniu niezbędnych materiałów serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Ilustrowany Podręcznik Umiejętności Społecznych 2 - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK