Nazwa produktu:

GESTY ARTYKULACYJNE

Cena:

46,00 

Na stanie

AC087

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Gesty Artykulacyjne

Zestaw Gesty artykulacyjne przeznaczony jest dla dzieci z wadami wymowy, opóźnieniem rozwoju mowy, alalią, afazją, uszkodzeniem słuchu, a także w sytuacji zaburzeń słuchu fonemowego i trudności w nauce czytania.

Gesty artykulacyjne (GA) – inaczej wizualizacje głosek w sylabach – to ruchy jednej dłoni (jedynym wyjątkiem jest samogłoska „Y”), towarzyszące wypowiadanym samogłoskom i spółgłoskom w sylabach. Wizualizacje uruchamiają nie tylko naśladownictwo, ale pozwalają także oswoić dźwięki przez ucieleśnienie ich w obrazie dłoni.

Gesty artykulacyjne w wysokim stopniu przyspieszają naukę poprawnej artykulacji, zwiększają wyrazistość wymowy, pomagają w nauce czytania i pisania poprzez włączenie odczuć kinestetycznych i czucia skórnego.

Wizualizacje głosek pomagają także podczas nauki języka polskiego jako obcego oraz w procesie odbudowywania języka dorosłych osób z afazją.

Zestaw zawiera 23 kartoniki z rysunkami gestów artykulacyjnych oraz instrukcję.


Zestaw Gesty artykulacyjne wydawany jest przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie pomoce dydaktyczne oferowane przez Centrum Diagnostyczne stanowią bardzo istotną część posiadanego przez sklep Juniora.pl asortymentu, gdyż naszym celem jest przede wszystkim dostarczanie komplementarnego wyposażenia niezbędnego do pracy wg Metod Krakowskiej®. Jeśli mają Państwo problem z wyszukaniem potrzebnych artykułów, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Metoda Krakowska® od lat jest z sukcesami wdrażana w terapii dzieci z objawami autyzmu, porażenia mózgowego czy afazji. W dużej mierze opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® autorstwa prof. Jagody Cieszyńskiej. Procesowi terapii towarzyszy mnóstwo innych ćwiczeń funkcji poznawczych różnego typu. Specjalistyczne materiały proponowane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej udostępniamy w naszym sklepie między innymi w działach: logiczne myślenie, programowanie języka – czasowniki, pomoce logopedyczne, nauka czytania – samogłoski oraz nauka zabawy. Centrum diagnostyczne Metody Krakowskiej® regularnie organizuje także praktyczne webinary kierowane do rodziców a także opiekunów i terapeutów.

Więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK