waluta:  
Strona głównaPOMOCE EDUKACYJNE - SZKOŁACZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM-WYBÓR TEKSTÓW DLA KLASY 7
ANALOGIE SYLABOWE
Szybki podgląd
85,85 zł
MĄDRY ZAMEK - SMART GAMES 3+
Szybki podgląd
119,30 zł
DZIEŃ I NOC - SMART GAMES 2+
Szybki podgląd
119,30 zł
ZESTAW UBRANIA
Szybki podgląd
95,94 zł
PUZZLE SAMOGŁOSKI FILCOWE
Szybki podgląd
39,02 zł
UKŁADANKI STRZAŁKI I ŁAPKI
Szybki podgląd
73,80 zł
CHWYĆ I SEGREGUJ - PIESEK
Szybki podgląd
56,00 zł
KLOCKI SYLABOWE
Szybki podgląd
32,50 zł
CZASOWNIKI LICZBA POJEDYNCZA
Szybki podgląd
36,00 zł
MIŚ (FUNDACJA NOWA NADZIEJA)
Szybki podgląd
25,00 zł
Piszą o nas
    
Juniora.pl - laureat nagrody
CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM-WYBÓR TEKSTÓW DLA KLASY 7

CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM-WYBÓR TEKSTÓW DLA KLASY 7

40,00 zł

Kod: AI154
Wysyłka:48 godzin
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Nauka liter, składanie alfabetu i płynne czytanie do bardzo dobry znak w kierunku udoskonalania czytania ze zrozumieniem jednak jest to tylko początek doskonalenia w tej dziedzinie. Co robić kiedy trzeba zweryfikować umiejętności dziecka? Najlepiej jest upewnić się, że nauka czytanie jest już opanowana i dziecko wie, co czyta. Zwykle podczas nauki chcemy słyszeć efekty i żądamy aby dziecko czytało na głos, jednak może to utrudniać czytanie ze zrozumieniem. Najczęściej czytamy w myślach, co skłania do natychmiastowej analizy tekstu, łatwiej jest skupić się na przekazie. A więc od czego najlepiej jest zacząć naukę czytanie ze zrozumieniem?
Jak już wiemy czytanie to nie tylko rozpoznawanie sensu słów i zdań- co uczeń w klasie 7 powinien mieć opanowane, to opiera się to na zapamiętywaniu czytanego tekstu, dzięki używaniu wyobraźni i rozeznania, jeśli uczeń dobrze zrozumie tekst to jeśli jest on oparty na historiach z życia codziennego, być może z czasem sam będzie chciał to omówić lub może sam o tym wspomnieć.  Ale co zwykle przeszkadza w czytaniu ze zrozumieniem?
Zadbaj o odpowiednie warunki w pokoju dziecka - chodzi tu o jego przestrzeń, bo łatwiej skupić się w posprzątanym pokoju, niż tam, gdzie dookoła mamy różne “rozpraszacze”. Ważna jest też cisza - muzyka, czy telewizja w tle nie sprzyja skupieniu. Pamiętaj też o odpowiednim oświetleniu.

Pomogą proste ćwiczenia:

  • Przed czytaniem tekstu zadaj sobie pytanie, czego chcesz się z niego dowiedzieć.
  • Po przeczytaniu tekstu zastanów się, czy odpowiedziałeś na swoje pytanie.
  • Rób notatki na marginesie i zaznaczaj ważne fragmenty. Notuj hasła, wypisuj na bieżąco wnioski.
  • Jeżeli potrzebujesz, stwórz plan wydarzeń lub mapę myśli. To graficzny schemat, który pomaga uporządkować informacje i zapamiętać najważniejsze założenia.
  • Jeżeli twoje myśli są rozproszone i trudno ci się skupić, spróbuj czytać krótsze fragmenty tekstu i zastanawiać się nad poszczególnymi akapitami.
Czytanie ze zrozumieniem
- Wybór testów dla klasy 7
to zbiór 11 testów sprawdzających umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem. Praca z zestawem ma na celu kształtowanie i rozwijanie zdolności rozumienia tekstu oraz doskonalenie umiejętności koncentracji, które są konieczne na każdym etapie edukacyjnym.


Ćwiczenia przygotowano w oparciu o utwory literackie (w całości lub ich fragmenty), wybrane z wykazu lektur obowiązkowych nowej podstawy programowej języka polskiego z 2017 roku – klasa VII. Materiał został podzielony według rodzajów literackich: liryka, epika, dramat – dzięki temu uczeń rozwija zdolność rozumienia tekstu o zróżnicowanej strukturze.

Testy posiadają oddzielne karty z odpowiedziami i punktacją, co umożliwia wykorzystanie ćwiczeń zarówno podczas zajęć w szkole, jak i w trakcie indywidualnej pracy ucznia w domu.

ISBN: 978-83-65423-14-6
Liczba stron: 64
Format: A4

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Zobacz także:
Klienci polecają również:
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.