Nazwa produktu:

Czytanie Ze Zrozumieniem-Ćwiczenia Dla Klasy 1

Cena:

62,00 

Na stanie

AI155

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Czytanie Ze Zrozumieniem – Ćwiczenia Dla Klasy 1

to świetna pomoc, która sprawdzi się zarówno w klasie do pracy z grupą uczniów, jak przy indywidualnej pracy podczas terapii bądź zajęć rewalidacyjnych.

Poziom trudności tekstów jest narastający, dzięki czemu pierwszych czytanek w zestawie można korzystać już na początku nauki. Są one zbudowane są z sylab otwartych; kolejne z nieco trudniejszych sylab aż do tekstów z dwuznakami i spółgłoskami miękkimi. Do dyspozycji uczniów jest 25 czytanek. Teksty dla ułatwienia zostały napisane dużą czcionką. Pod czytanki znajdują się pytania do tekstu i miejsce na odpowiedź z pomocnymi liniami. Dzieci usprawniają umiejętności czytania, zrozumienie oraz grafomotorykę.

Autorkami publikacji są doświadczone terapeutki, które korzystały z wieloletniej praktyki pisania tekstów do nauki czytania.

Czytanie ze zrozumieniem nie jest tym samym co po prostu czytanie. Samo czytanie polega na objęciu tekstu przez wzrok i uchwyceniu każdej litery.
Aby zrozumieć to co czytamy potrzeba kilka czynników na przykład elementy spostrzeżeniowe, pamięciowe, emocjonalne i wobrażeniowe.

Istnieją cztery kroki, które umożliwiają rozumienie tekstu, poszczególny krok wynika z poprzedniego a więc najlepiej zacząć od początku:
1. Zrozumienie poszczególnych słów oraz zwrotów -polega na tym, aby dziecko znało pojęcie każdego słowa, które znajduje się w tekście.
2. Poznanie poszczególnych informacji – dobrze jest kiedy dziecko ma pewne wyobrażenie o zwrotach na przykład niech za podstawowe teksty do nauki czytania ze zrozumieniem posłużą opowieści o czynnościach z życia codziennego – to jest coś, przy czym z pewnością obraca się dziecko a jeśli nie to ich obserwatorem.
3. Skupienie się na myśli przewodniej – jest to bardzo ważne, ułatwia samodzielne wyciąganie wniosków oraz skupienia się na zagadnieniu.
4. Zrozumienie całego tekstu – można powiedzieć, że to końcowy proces na który składają się trzy pierwsze.

Jest to proces dość skomplikowany dlatego dla ułatwienia prezentowana publikacja zawiera różne, ciekawe zagadki, wiersze, krzyżówki, dzięki którym dzieci chętniej się uczą.

ISBN: 978-83-65423-16-0
Liczba stron: 66
Format: A4

Prezentowany produkt “CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM-ĆWICZENIA DLA KLASY 1” został opracowany przez znane krajowe wydawnictwo WIR specjalizujące się w różnorodnych pomocach logopedycznych. W sklepie Juniora.pl prezentujemy niemal 200 produktów przeznaczonych zarówno dla dziecięcych terapeutów jak również opiekunów osób dorosłych ze schorzeniami typu: demencja, zespół downa czy choroba Refsuma. Firma WIR oferuje także specjalistyczną literaturę tworzoną dla nauczycieli oraz terapeutów. Produkty z katalogu w/w marki można znaleźć w sklepie Juniora w wielu kategoriach, między innymi: książeczki edukacyjne dla dzieci, nauka czytania, grafomotoryka, logiczne myślenie, pomoce edukacyjne – szkoła oraz pomoce dydaktyczne przedszkole. Doświadczeni pedagodzy z wydawnictwa WIR od lat organizują także tematyczne szkolenia i webinary poświęcone problematyce zaburzeń rozwoju. Pomoce dydaktyczne tej marki dobrze sprawdzają się w różnych etapach pracy w terapii Metodą Krakowską®. Do popularnych kolekcji wydawnictwa należą między innymi: Matematyka krok po kroku, O co chodzi?, Dysklekcja, 20-minutówki logopedyczne oraz Lektury jak malowane.

Czytanie Ze Zrozumieniem-Ćwiczenia Dla Klasy 1 - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK