Nazwa produktu:

Czytanie Przez Naśladowanie

Cena:

52,92 

Na stanie

AC080

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

CZYTANIE PRZEZ NAŚLADOWANIE

to pomoc zaprojektowana dla:

  • dzieci zdrowych na początku nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną
  • dzieci z trudnościami w nauce czytania w klasie I,
  • dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej.

Niezwykle przydatna jest podczas terapii dzieci z alalią, afazją, Zespołem Downa oraz wszelkimi zaburzeniami, w których występuje opóźnienie rozwoju mowy. W szczególny sposób dotyczy to dzieci cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu czy zespół Aspergera, które z trudem nawiązują kontakt wzrokowy. To dzięki kontaktowi twarzą w twarz dziecko w prawidłowy sposób nabywa wzorce językowe oraz uczy się naśladowania słów i zwrotów. Pojawia się u niego także intencja komunikacji oraz chęć werbalnego porozumienia się z otoczeniem. Już w 5. miesiącu życia dziecko potrafi koncentrować się na ustach osoby mówiącej. Gdy widzi mimikę i układ ust mówiącego, może naśladować jego ruchy artykulacyjne. W procesie terapii dzięki oglądaniu wyrazistej artykulacji na twarzach różnych osób wyzwalana jest ta prymarna umiejętność, warunkująca nabywanie mowy. Pomoc ta może być nie tylko wsparciem podczas zapamiętywania obrazu samogłosek, ale też stymuluje nawiązywanie i podtrzymywania kontaktu wzrokowego.

Zestaw składa się z 36 zdjęć twarzy – po 6 zdjęć na każdą samogłoskę oraz 6 dużych i 12 małych samogłosek.


Produkt CZYTANIE PRZEZ NAŚLADOWANIE wydawany jest przez znane Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej. Wszystkie pomoce proponowane przez Centrum Diagnostyczne stanowią bardzo istotną część oferowanego przez nas asortymentu, gdyż naszym celem jest przede wszystkim dostarczanie profesjonalnego wyposażenia potrzebnego do prowadzenia terapii wg Metod Krakowskiej®. Jeśli mają Państwo problem z wyszukaniem wszystkich artykułów, zachęcamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami.

Metoda Krakowska® od lat jest skutecznie stosowana w terapii dzieci z objawami zespołu Aspergera, zespołu downa czy afazji. Przede wszystkim polega ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania®. Procesowi terapii towarzyszy sporo innych ćwiczeń funkcji poznawczych z zakresu różnych sfer. Materiały szkoleniowe oferowane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej znajdziesz w sklepie Juniora między innymi w kategoriach: analiza i synteza wzrokowa, programowanie języka – czasowniki, pomoce logopedyczne, nauka czytania oraz wczesne wspomaganie rozwoju. Wydawnictwo Metody Krakowskiej® cyklicznie organizuje również najróżniejsze warsztaty w odpowiedzi na potrzeby rodziców a także nauczycieli.

Czytanie Przez Naśladowanie - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK