Nazwa produktu:

Co Zrobisz? Jak Się Zachowasz?

Cena:

34,50 

Na stanie

HA233

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Co Robisz? Jak Się Zachowasz?

pomaga ćwiczyć umiejętność rozpoznawania uczuć i zachowania w różnych
sytuacjach życia codziennego oraz relacjach społecznych.

W książce znajduje się kilkadziesiąt fotografii przedstawiających sytuacje z życia codziennego, które wymagają od nas pewnej reakcji, np. wykonania konkretnej czynności lub powstrzymania się od zrobienia czegoś, rozpoznania i wyrażenia swoich uczuć, określonego zachowania w relacjach z innymi czy dostosowania się do społecznie przyjętych norm i wartości. Do każdego zdjęcia opracowano pytania o różnym stopniu trudności, które dorosłemu (nauczycielowi, terapeucie, rodzicowi) mogą ułatwić rozmowę z uczniem na temat przedstawionych sytuacji.

Prosta forma tej publikacji nadaje jej charakter uniwersalnej pomocy edukacyjno-terapeutycznej, do wykorzystania zarówno w pracy z dziećmi, które dopiero poznają świat, jak i z uczniami podczas zajęć wychowawczych w szkole czy w terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną, np. z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dziecko, pracując z publikacją, uczy się:

1 – nazywania osób, miejsc, czynności i przedmiotów oraz ich cech;

2 – rozpoznawania własnych emocji i sposobów radzenia sobie z nimi;

3 – rozumienia emocji i potrzeb innych oraz postrzegania rzeczywistości z cudzej perspektywy;

4 – myślenia przyczynowo-skutkowego, analizowania różnych możliwości rozwiązań;

5 – wiary we własne możliwości i słuchania swojej intuicji.

Produkt Co robisz? Jak się zachowasz? dostarcza wydawnictwo Harmonia.
W naszym sklepie oferujemy mnóstwo najróżniejszych materiałów Gdańskiego wydawnictwa Harmonia. Materiały są przeznaczone dla każdego, kto na co dzień jest zaangażowany we wspomaganie rozwoju dzieci.

Marka Harmonia działa na polskim rynku wydawniczym już niemal trzy dekady. Grupa Wydawnicza Harmonia obejmuje także wydawnictwo naukowe publikujące liczne prace naukowe dotyczące pracy terapeutycznej z niepełnosprawnymi dziećmi opracowane przez światowej sławy specjalistów takich jak Carol Gray, Gavin Raid czy Shannon Green. Oferta firmy obejmuje także książki wielu polskich autorów takich jak: Anna Lubner-Piskorska, Alicja Małasiewicz, Małgorzata Podleśna, Agnieszka Borowska-Kociemba oraz Grażyna Wasilewicz. Jeśli szukasz informacji z obszaru aktualnych trendów w psychoterapii dzieci, warto poszukać wiedzy w publikacjach wydawnictwa Harmonia. Produkty tego wydawnictwa znajdziesz w sklepie internetowym Juniora między innymi w działach: pomoce edukacyjne – szkoła, motoryka mała i duża, emocje i relacje społeczne, grafomotoryka oraz ćwiczenia pamięci.

W sklepie Juniora.pl dostarczamy kompleksowe zestawy potrzebne w terapii Metodą Krakowską. W razie trudności w odszukaniu niezbędnych pomocy zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Co Zrobisz? Jak Się Zachowasz? - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK