Nazwa produktu:

Apomubeli Kosmiczne Sylaby

Cena:

109,00 

Brak w magazynie

AC090

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Apomubeli- Kosmiczne Sylaby

Dzieci w szkołach uczą się czytać metodą głoskowania. Tradycyjnie, poznają najpierw litery alfabetu i długo ćwiczą ich piękne zapisywanie. Mają jednak olbrzymią trudność w łączeniu liter w wyrazy. Głoskując słowo:”PUMA” dziecko słyszy wypowiadane przez siebie:”py-u-my-a”. Dlaczego “pyumya” to “PUMA”? Aby nauka czytania w języku polskim stała się łatwa i przyjemna, zdecydowanie lepiej posłużyć się metodą sylabową. Oczywiście, nie ma dobrej nauki bez dobrej zabawy.

APOMUBELI to gra i pomoc dydaktyczna, która przyda się na początkowym etapie nauki czytania. W momencie, kiedy dziecko pozna samogłoski i pierwsze 4 paradygmaty sylab, pomoc pozwoli na ćwiczenie bardzo ważnej umiejętności- czytania pseudowyrazów, znacznie rozszerzając zasób słów, które dziecko może odczytywać.

Odczytywanie różnych sekwencji sylab tak, jakby były słowami, to ważne ćwiczenie, które usprawni proces czytania w przyszłości, a także ułatwi naukę języków obcych.

Najważniejszy jest jednak aspekt ćwiczenia uwagi podczas czytania i autokorekty błędów. Dzieci, zwłaszcza te zagrożone dysleksją mają tendencję do zgadywania końcówek wyrazów. Odczytując pierwszą sylabę, próbują dokończyć słowo na podstawie wcześniejszych doświadczeń, lub towarzyszącego tekstowi rysunku. Podczas czytania dłuższych tekstów w szkole podstawowej wspomniana skłonność do zgadywania wyrazów może sporo namieszać. Zwłaszcza, gdy spotkamy się z matematycznych zadaniem tekstowym.

Odczytywanie zagadkowych, kosmicznych wyrazów, ma jeszcze jedną, istotną, zaletę- pozwala wprowadzić humor, co jak dowodzą badania, usprawnia procesy pamięciowe. Od nas zależy, jakie tłumaczenie odczytanego słowa podamy.


W zestawie znajdują się:
– instrukcja,
– 4 silikonowe statki,
– 80 kart z kosmitami i pseudowyrazami (na rewersach) do czytania.

Karty zostały podzielone kolorystycznie na 4 poziomy trudności.


Produkt Apomubeli- Kosmiczne Sylaby jest dostarczany przez cenione Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie materiały proponowane przez niniejszą placówkę stanowią fundamentalną część oferowanego przez nasz sklep asortymentu, gdyż naszą ideą od samego początku jest zapewnianie komplementarnego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia terapii wg Metod Krakowskiej®. Jeśli mają Państwo problem z wyszukaniem wszystkich pomocy terapeutycznych, gorąco zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Metoda Krakowska® od lat jest z powodzeniem wykorzystywana w terapii dzieci z objawami autyzmu, porażenia mózgowego czy afazji. W dużej mierze opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® prof. Cieszyńskiej. Nauce czytania towarzyszy mnóstwo innych ćwiczeń funkcji poznawczych u dzieci. Pomoce terapeutyczne dostarczane przez Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej zamieściliśmy w sklepie Juniora między innymi w działach: logiczne myślenie, programowanie języka – czasowniki, ćwiczenia lewopółkulowe, nauka czytania oraz nauka zabawy. Centrum diagnostyczne Metody Krakowskiej® regularnie organizuje również przeróżne warsztaty, szkolenia oraz webinary kierowane do rodziców oraz opiekunów i terapeutów.

Apomubeli Kosmiczne Sylaby - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK