Nazwa produktu:

3-Elementowe Historyjki Obrazkowe

Cena:

44,00 

Na stanie

HA002

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

3-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE

to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 3 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.

Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt – duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków.

Historyjki przede wszystkim uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby ułożyć obrazki w poprawnej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne, czy podobne. Uczy się więc spostrzegawczości. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co przedstawia dany obrazek lub co wydarzyło się w całej historyjce, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię.

Część historyjek dodatkowo ułatwi dziecku poznanie pewnych procesów mających miejsce w przyrodzie (np. jak gąsienica przeistacza się w motyla) i nauczy zachowania w niektórych sytuacjach (np. dbania o czystość środowiska, bezpieczeństwa na drogach). Pomoże również poznać niektóre zawody (np. strażak) i efekty ludzkiej pracy (np. miód, mleko).

Pomoc można też wykorzystać do ćwiczeń analizy i syntezy wzrokowej przy układaniu obrazka, który jest po drugiej stronie plansz.

W teczce A4 znajdą Państwo:
– zeszyt A5 – 8 stron
– 21 kolorowych plansz
– plastikowe kieszonki

Historyjki obrazkowe zostały przygotowane tak, aby bawić i uczyć.
Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały
do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt – duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków.
Co na niej będzie: żabka, króliczek czy może inne zwierzątko lub postać? To pytanie nie pozwoli żadnemu dziecku przerwać pracy, zniechęcić się w połowie zadania.

Dodatkowe zabawy z wykorzystaniem obrazków ( gdy bawi się jako dziecko)

1. Dziecko ma pierwszy i ostatni obrazek. Samodzielnie wymyśla, co mogłoby się wydarzyć w środku historyjki.
2. Dziecko wybiera dowolny obrazek i opowiada do niego historyjkę.
3. dziecko maluje wymyśloną przez siebie historyjkę.
4. Dziecko nadaje tytuł historyjce.
5. Dziecko losuje ze wszystkich obrazków kilka i próbuje ( dorosły może mu pomagać ) ułożyć z nich jakąś opowieść ( może być fantastyczna;najważniejsze, aby
dziecko się wypowiadało ).
6. Dziecko opisuje ilustrację, która znajduje się na odwrocie ułożonej historyjki.

Dodatkowe zabawy z wykorzystaniem obrazków ( gdy bawi się więcej dzieci )

1. Dorosły układa na stole historyjkę. Przed każdym obrazkiem staje jedno dziecko. Pierwsze zaczyna opowieść, następne kontynuuje itd.
W ten sposób dzieci opowiadają całą historyjkę.
2. Z pomocą dorosłych dzieci robią teatrzyk, przedstawiając wybraną historyjkę.

Produkt 3-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE dostarcza wydawnictwo Harmonia. W naszym sklepie internetowym udostępniamy setki najróżniejszych pomocy logopedycznych Gdańskiego wydawnictwa Harmonia. Zestawy te są dedykowane każdemu, kto jest zaangażowany we wspomaganie rozwoju najmłodszych.

Marka Harmonia działa na rynku wydawniczym już wiele lat. Grupa Wydawnicza Harmonia obejmuje również znane wydawnictwo naukowe oferujące liczne prace naukowe dotyczące pracy pedagogicznej z niepełnosprawnymi dziećmi opracowane przez światowej sławy specjalistów takich jak Tony Attwood, Kate Wilde czy Elana Newman. Oferta firmy obejmuje także książki wielu polskich autorów takich jak: Małgorzata Krukowska, Alicja Małasiewicz, Romana Sprawka, Bogumiła Toczyńska i Grażyna Wasilewicz. Jeżeli szukasz informacji z obszaru nowoczesnych trendów w psychoterapii dzieci, warto poszukać wiedzy w publikacjach wydawnictwa Harmonia. Produkty niniejszej marki znajdziesz w sklepie Juniora.pl między innymi w działach: pomoce edukacyjne – szkoła, motoryka mała i duża, logiczne myślenie, percepcja wzrokowa oraz fleksja.

W naszym sklepie znajdziesz kompleksowe materiały dydaktyczne niezbędne w terapii Metodą Krakowską. W razie kłopotów w zamówieniu niezbędnych zestawów zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

3-Elementowe Historyjki Obrazkowe - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK